Balıkesir mutfağı emin ellerde

0
85

Gazi Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri uluslararası yarışmada 12 gümüş madalya kazanarak, Balıkesir’i başarıyla temsil etti. Lokantacılar Odası Başkanı Hasan Yıldız, öğrencileri odada ağırladı, başarılarından dolayı kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu tarafından düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerine katılarak yiyecek hizmetleri alanı aşçılık dalında girdikleri yarışmalarda büyük başarı gösterdi. Öğrenciler Balıkesir’in adını başarıları ile bir kez daha tüm dünyaya duyurdu. Yabancı şeflere Balıkesir’in lezzetlerini tattıran öğrenciler 12 gümüş madalya kazandı.

Jüri üyeleri yarışmada Balıkesir ekibinin yaptığı Enginar, Balkabağı Sufle tatlıları ile antep fıstığı yatağında Mango Soslu Levreği beğendi. Yarışma sonunda 12 gümüş madalya kazanarak Balıkesir’e dönen öğrencileri Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Yıldız oda binasında konuk etti.

Okul Müdürü İsmail Koca, Alan Şefi Umut Serdar Özkaraca ile birlikte öğrencilerle sohbet eden Yıldız, “Öğrencilerimizi kutluyorum. Aşçılık alanının ne kadar geliştiği, nerelere geldiği ortada. Gençlerimize güveniyoruz, her zaman onların yanındayız. Öğrencilerimiz bizim gurur kaynağımız. Balıkesir mutfağı gelecekte emin ellerde” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here