Balıkesir Süper Amatör Lig Ekim sonu başlıyor!

0
112

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, 2021-2022 Sezonu planlamasına göre Balıkesir Süper Amatör Lig’in 30-31 Ekim 2021 tarihinde oynanacak maçlarla başlayacağını açıkladı. Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi yenileme çalışmalarının devam etmesi 1. Amatör Küme Merkez gruplarında mücadelenin yenil yılda başlamasına sebep olacak.

Bölgesel Amatör Lig ile Süper Amatör Lig’in bitiş tarihlerinin denk gelmesi açısından BAL Ligi planlamasının açıklanması ile birlikte sezon başlangıcı uyumlu hale getirilecek olup hafta içi müsabakalarının oynanması veya oynanmaması söz konusu olabilecek.

Diğer taraftan, 1. Amatör Küme Körfez ve Marmara gruplarında puan mücadelesi 06-07 Kasım 2021 tarihinde oynanacak müsabakalarla start alırken, Merkez grupları ise Ali Hikmet Paşa Spor Kompleksi’nin yenileme aşamasında olması sebebiyle 30 Ocak 2022 tarihinde başlayatılacak.

TFF Balıkesir İl Temsilciliği tarafından; Covid19 pandemisinin seyri, bilim ve sağlık kurulunun önerileri ile TFF’nin liglerle ilgili alacağı kararlar doğrultusunda yeniden düzenlemeler yapılabilecek ve alınacak kararlar uygulanacak.

Bununla birlikte mevsimsel koşullar ve TFF’nin organizasyonları ve planlamalarına uyumluluk açısından Balıkesir Yerel Amatör Ligler planlamasında değişikliklere gidilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here