Balıkesir Tabip Odası’ndan açıklama: Zaman bizi haklı çıkardı!

0
202

Balıkesir Tabip Odası Yönetim Kurulu, aylardır Sağlık Bakanlığı’na yaptıkları hasta/vaka karmaşası yaratmadan gerçek  vaka ve ölüm sayılarını açıklama çağrılarında zamanın kendilerini haklı çıkardığını bildirdi.

Balıkesir Tabip Odası Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, aylardır Sağlık Bakanlığını algıyı değil, süreci yönetmeye, şeffaf olmaya, semptomu olan/olmayan, hastanede yatan/evine gönderilen, hasta/vaka karmaşası yaratmadan gerçek  vaka ve ölüm sayılarını açıklamaya ve bunun pandemi sürecinin yönetilmesine katkı sunacağını belirttiklerine dikkat çekildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Gerçekleri hem sağlık örgütleri, hem de halkla paylaşarak doğru zamanlama ile doğru önlemlerin alınması, olmayan başarı hikayelerden vazgeçilmesini belirttik. Ancak suçlanmadığımız zaman ve kullanılmayan sıfat kalmadı. Hatta Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması gerektiği ve işlem başlatılacağı söylendi. Zaman bizi haklı çıkardı.

Tıp biliminde teşhisi doğru koymadan, tedavinin doğru yapılması mümkün değildir. Ve PCR(+) olan vaka sayıları açıklandı ve turquaz renkli tablonun 5 katına yakın olduğu görüldü. Ancak bu açıklama da tam günlük Covid-19 vaka sayısını yansıtmamaktadır, çünkü tomografi ve klinik olarak da tanı konulup tedavisine başlanan hasta sayısı da ne yazık ki az değildir.” Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here