Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Erdoğmuş: Coğrafi işaretli Kuzu Eti desteklenmeli

0
123

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş, Balıkesir’de incelemelerde bulunan Tarım Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece’ye ‘Coğrafi İşaret Vizyonunda Kuzu Etinin Desteklenmesi Modeli Projesi’ni anlatarak, Tarım Bakanlığı’ndan destek istedi. Erdoğmuş, “Güvenli Gıda Takip Sistemi’nin devreye alınmasıyla Balıkesir’de kuzu üreticilerinin sayısının artması ve mevcut işletmelerde kapasitenin artırılması ve nihai tüketicinin güvenli gıdaya ulaşması önemli” dedi.

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte geçtiğimiz hafta Balıkesir’de incelemelerde bulunan Tarım Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile bir araya gelerek ‘Coğrafi İşaret Vizyonunda Kuzu Etinin Desteklenmesi Modeli Projesi’ne destek istedi.

Ticaret Borsası Başkanı Ersin Erdoğmuş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Çatal, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çetin ve N. Murat Ocak, Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece ile Öğretmevi’nde Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey ve Balıkesir Tarım ve Orman İl Müdürü Erkan Alkan’ın da katıldığı toplantıda coğrafi işaret alan Balıkesir Kuzu eti ile ilgili hazırladıkları proje hakkında bilgi verdi.

ERDOĞMUŞ: GÜVENLİ GIDA TAKİP SİSTEMİ İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ

Borsa Başkanı Erdoğmuş, “2018 yılında borsamız tarafından Coğrafi İşaret alınarak tescillenen Balıkesir Kuzu Eti Projesi çerçevesinde Güvenli Gıda Takip Sistemi kuruluş çalışmalarının tamamlanması sonrası Balıkesirli kuzu üreticilerinin sisteme dahil edilmesini cazip hale getirmek üzere Bakan Yardımcımızdan Balıkesir Ticaret Borsası Coğrafi İşaret Vizyonunda Kuzu Etinin Desteklenmesi Modeline destek talep ettik.

Güvenli Gıda Takip Sistemi’nin devreye alınmasıyla Balıkesir’de kuzu üreticilerinin sayısının artması ve mevcut işletmelerde kapasitenin artırılması ve nihai tüketicinin güvenli gıdaya ulaşması amacımız. Bu süreçte her zaman yanımızda olan Valimize ve Milletvekillerimize de teşekkürlerimizi arz ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here