Balıkesir Triatlonu başlıyor

0
115

Avrupa Triatlon Birliği (ETU) tarafından organize edilen, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Balıkesir’de düzenlenen30 2021 Avrupa Triatlon Kupası ve 2021 Avrupa Triatlon Gençler Kupası müsabakaları bugün başlıyor.

Avlu Kongre Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı, Avrupa’nın ve ülkemizin önde gelen triatletlerini buluşturacak ve 30 Temmuz -1 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek Balıkesir Triatlonu’nda 268’si yabancı olmak üzere bin 300 sporcu yarışacak.

Türkiye Triatlon Federasyonu, bugün başlayacak yarışlar öncesinde yaptığı açıklama ile sporcu ve teknik ekipleri iki önemli hususta uyardı. Buna göre;

  1. Yaş grupları kategorisinde müsabakalar reglemanda yer aldığı şekilde draft serbest, zamana karşı bisiklet (TT) yasak olarak gerçekleştirilecek.
  2. M1 ve M2 kategorisinde gerçekleştirilecek triatlon festivalinde sporcuların güvenliğini etkilemeyecek ve avantaj sağlamalarına neden olmayacak şekilde kurallar çerçevesinde her türlü bisiklet kullanıma izin verilecek. Bisikletlerde yer alan ayak, ayna vb. tehlike oluşturabilecek her türlü aparatın sökülmesi gerekiyor.

Balıkesir Triatlonu’nda mücadele edecek milli sporcular da belli oldu. Milli takım kafilesinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Triatlon Takımı sporcularından Emirhan Çakır, Enes Kızılcık, Hakan Tunç da yer aldı.

Diğer taraftan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de 30 Temmuz-2 Ağustos tarihlerinde 07:30-15:00 saatleri arasında müsabakaların yapılacağı yolların trafiğe kapalı olacağı hususunda vatandaşları uyardı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here