Balıkesir Üniversitesi sanayiyle bütünleşiyor

0
150

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde, üniversite sanayi iş birliklerini arttırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Varaka Kağıt fabrikası ile de Mühendislik Fakültesi özelinde ortak proje ve çalışmalar gerçekleştireceklerini açıkladı.

Balıkesir Üniversitesi bünyesinde, üniversite sanayi iş birliklerini artırmaya yönelik çalışmalar devam ediyor. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında son olarak Varaka Kağıt Genel Müdürü Ahmet Taşçı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’u makamında ziyaret etti.

Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Murat Erhan Balcı’nın da yer aldığı ziyarette kurumlar arası iş birliği çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, üniversite olarak sanayi iş birliklerine verdikleri öneme dikkat çekti. Rektör Prof. Dr. Kuş, “Fabrikası Balıkesir’de yer alan Varaka Kağıt ile de Mühendislik Fakültesi özelinde ortak proje ve çalışmalar gerçekleştirilmesi amacıyla görüş alışverişinde bulunduk. Üniversite-sanayi iş birliklerine yönelik çalışmalarımız süreklilik içerisinde devam edecek” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here