Balıkesir Üniversitesi, üç ay kira almayacak

0
31

Balıkesir Üniversitesi kiraya verdiği kantin, kafe, kırtasiye ve dükkan gibi işletmelerden üç ay süresince kira almayacağını açıkladı.

Korona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında, işletme sahiplerinin zarar görmemesi için çalışmalar sürdürülüyor. Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından alınan karara göre, üniversite bünyesinde bulunan ve kiralanan işletmelerden ücret alınamaması kararlaştırıldı.

Ülke olarak kritik süreçten geçildiğini belirten Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, çeşitli önlemler aldıklarına dikkat çekti. Rektör Kuş, “Koronavirüs salgını nedeni ile öğrencilerimizin eğitimine ara vermiştik. Bu durum merkez kampüs ve ilçelerdeki okullarımızda bulunan işletmecilerimizi mağdur etti. Biliyorsunuz; kantin, kafe, kırtasiye, dükkan ve spor kompleksi yerleri korona virüs salgını nedeniyle kapatıldı. Devletimiz virüs salgını için gerekli olan tüm tedbirleri aldı ve almaya da devam ediyor. Biz de bu tedbirlere destek olmak, işletmelerimizin mağduriyetini gidermek amacı ile 3 ay süre ile kira almama kararı aldık. Kira almamanın haricinde üniversite olarak bu dönemde; merkez kampüs ve ilçelerimizde bulunan bütün binalarımızı, depolarımızı ve bina çevrelerinin ilaçlamasını yaptık. Salgın bitene kadar da düzenli bir şekilde ilaçlama işlemlerimiz devam edecek. Sağlık Bakanlığımız bu konuda bizlere gerekli olan materyalleri sağlamakta. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here