Balıkesir Üniversitesi’ne 3 bin kişilik yeni yurt

0
139

Balıkesir Üniversitesi’nde 3 bin kişilik yeni yurt projesi hayata geçiriliyor. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, “Çağış Kampüsünde yapılacak Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 3 bin kişilik Kız Öğrenci Yurdu projesi kapsamında bin 500 kişilik ilk etabın inşaat çalışmaları başladı. İlk etabın devamında bin 500 kişilik ikinci etap inşaatı da Ramazan Bayramı sonrası başlayacak. İki yıl sürecek inşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla kampüste 3 bin kişilik KYK Kız Yurdu faaliyete geçecek” dedi.

Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsünde yapılacak olan, Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) ait 3 bin kişilik Kız Öğrenci Yurdu projesi kapsamında bin 500 kişilik ilk etapta inşaat çalışmalarına başlandı. Yüklenici firmanın çalışmalara başladığı proje alanını ziyaret eden Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, ilk etabın devamında bin 500 kişilik ikinci etabın inşaatının da Ramazan Bayramı sonrasında başlayacağını açıkladı.

PROJE ALANINI GEZDİRDİ

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile birlikte proje alanını gezdi. Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Teknokent Yönetim Kurulu toplantısı için kampüste bulunan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Teknokent Yönetim Kurulu üyeleri Rahmi Kula, Hüseyin Bekki ve Nazmi Yarış ile birlikte yurt inşaatının başladığı alanda incelemelerde bulundu. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Turgut Kılıç, Prof. Dr. Mehmet Narlı ve Prof. Dr. İbrahim Türkmen ile Genel Sekreter Yemliha Yanar ve Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Emingil de programa eşlik etti.

ÖĞRENCİLERE KALİTELİ VE ALTERNATİF BARINMA İMKANI

Projenin üniversite ve öğrenciler için önemine değinen Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, kampüse yeni yurt kazandırılması sürecine destek veren tüm kurumlar ile yetkililere de teşekkür etti. Yeni yurt projeleri ile önceliklerinin, öğrencilerin kaliteli ve alternatif barınma imkanlarını arttırmak olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. İlter Kuş “Kampüs alanında öğrencilerimizin barınma imkanlarını zenginleştirme girişimlerimizin sonucunda Gençlik ve Spor Bakanlığınca kampüse 3.000 kişilik yeni yurt yapılması kararı alındı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Bakan Yardımcılarımıza ve Bakanlık yetkililerine, ayrıca sürece verdikleri destekten dolayı Valimiz Hasan Şıldak’a, Balıkesir Milletvekillerimiz Adil Çelik, Belgin Gökçe Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey ile Mutlu Aydemir’e ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyorum”  dedi. Mustafa ATİK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here