Balıkesir vaka sayılarında ilk üçte

0
101

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan vaka sayıları haritasına göre Balıkesir vaka sayısında en yüksek üçüncü il oldu. Vali Hasan Şıldak, aşı ve tedbirlerin önemine dikkat çekti.

Balıkesir’de vaka sayıları artmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan vaka sayıları haritasına göre Balıkesir vaka sayısında en yüksek üçüncü il oldu.

“OLUMSUZ TABLOYA HEP BİRLİKTE SON VERMELİYİZ”

Salgının vaka yoğunluğu ile devam ettiği Balıkesir’de sık sık uyarılarda bulunan Vali Hasan Şıldak, aşı ve tedbire dikkat çekti. Vali Şıldak, “Aşı sırası geldiği anda hemen sağlık kuruluşlarına gidilmeli. Bununla birlikte tedbirlere de dikkat edilmesi gerekiyor. Salgına karşı mücadelede destek, dikkat ve duyarlılık bekliyoruz.

Sevgili hemşehrilerim, salgın vakalarının en yüksek olduğu üç ilden biri Balıkesir. Bu olumsuz tabloya hep birlikte son vermemiz gerekiyor. Salgının sona ermesinde tedbirlere uymakla birlikte aşılama da hayati önem taşıyor. Ancak tedbir ve aşı ile sonuç alabileceğimizi biliyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan dikkat ve duyarlılık bekliyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here