Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Bandırma’da sanayi ve limanı inceledi

0
83

Vali Hasan Şıldak, Bandırma’da ilaç, yem fabrikaları ile Eti Maden’in bor tesislerinde incelemelerde bulundu. Vali Şıldak, bölgenin önemli ticaret ve kapısı Bandırma Limanı’nda yetkililerden bilgi aldı, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Bandırma Hicri Ercili Çocuk Evleri Sitesi’nde kalan çocuklarla pasta kesti.

Göreve başladığı günden bu yana gerçekleştirdiği ziyaretleriyle toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelmeye özen gösteren Vali Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte Bandırma’da bir dizi ziyaret ve incelemede bulundu. Programına; Kurtsan Holding’e ait Otacı Kurtsan İlaç Fabrikası ziyaretiyle başlayan Vali Şıldak, firma yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Sanayi ve liman şehri Bandırma’nın önemli firmalarından Yemmak Makineye geçen Vali Şıldak üretim aşamalarını inceledi. Ülkenin tarım ve hayvancılık alanında önde gelen illerin başında olan Balıkesir’in sanayi  ilçesi Bandırma’da firma ziyaretlerine devam eden Şıldak, yine sektörün bir diğer önemli firması Yemtar Makine’yi ziyaret etti. Vali Şıldak, Balıkesir’i sanayi anlamında ileriye taşıyacak her bir firmanın çok önemli olduğunu dile getirdi.

LİMANI İNCELEDİ

Vali Şıldak, ziyaretlerine bölgenin önemli ticaret ve transit kapısı olan Bandırma Limanı’yla devam ederken ithalat, ihracat ve transit taşımacılığında ülke ölçeğinde önemli paya sahip olan, bölgenin yük trafiğinin limanı olarak gelişme gösteren Çelebi Bandırma Liman İşletmelerinde incelemelerde bulundu.

Vali Şıldak, İşletme Genel Müdürü Mehmet Akif Ersoy’u ziyaret etti, personele çalışmalarında başarılar diledi, Römorkör kullanarak limanı denizden inceledi.

Vali Hasan Şıldak, yapımı devam eden ve alanında en kapsamlı örneklerden olan Hicri Ercili Özel Eğitim Uygulama Okulu inşaatında incelemede bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Yıl sonunda tamamlanması planlanan okulun takdire şayan bir eğitim desteği olduğunu belirten Şıldak, Ercili Ailesine teşekkür etti.

KOYUNCULUK ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNÜ GEZDİ

Vali Hasan Şıldak program kapsamında Bandırma Koyunculuk Araştırma Enstitüsü’nü de ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Enstitü Müdürü Erdinç Veske‘den yürütülen ve yeni uygulamaya geçirilecek çalışmalarla ilgili bilgi alan Şıldak, enstitünün ülke hayvancılığı için büyük önemi olduğunu ifade etti.

ÇOCUKLARLA PASTA KESTİ

Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Bandırma Hicri Ercili Çocuk Evleri Sitesi’ni ziyaret etti. Çocuklarla yakından ilgilenerek birlikte vakit geçiren Şıldak çifti onlarla pasta kesti, sohbet etti. Çocukların yaşam alanlarını gezerek bilgi aldı. Çocuklar ziyaretten dolayı mutlu olurken Şıldak ve eşiyle fotoğraf çekilerek ziyaretleri için teşekkür etti.

Vali Şıldak, Hidrojen Peroksit Fabrikası ve Türkiye’nin ilk bor işleme tesisi olan ve bünyesinde 12 fabrika bulunan Eti Maden İşletmeleri Bandırma Bor ve Asit Tesislerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı. Ülke ekonomisine büyük değer katan, önemli bir milli serveti işleyen tesis yöneticilerini tebrik etti. Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak’a Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar ve eşi Ülkü Yazar eşlik etti. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here