Balıkesir Valisi Hasan Şıldak: Öğretmenler, en güçlü dayanağımız

0
35

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde mesaj yayınlayan Vali Hasan Şıldak, “Hepimizin hayatında önemli yeri olan sevgili öğretmenlerimiz, bizi hayata hazırlayan ve eğitim sürecinin bütün aşamalarında rehberimiz olan en güçlü dayanaklarımızdır” dedi.

Vali Hasan Şıldak, yayınladığı mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Vali Şıldak, “Onlar okul öncesi dönemde anasınıflarında bir annenin şefkatini, ilgisini, sıcaklığını minik yavrularımızla paylaşırken, ilkokul yıllarında okuma-yazma ile başlayan eğitim-öğretim yolculuğunun çocuklarımıza büyük özveriyle ilk örneklerini yaşatırlar. İlkokul öğretmenlerimiz adeta ailemizin bir üyesi olurlar. Ortaokul ve lise yıllarında ise yavaş yavaş bilgi zenginliği ve bilimle tanışma dönemidir. Her öğretmen kendi alanıyla ilgili nice emeklerle öğrencisini donatır, onu hayata hazırlar.

“ÖĞRETMENLERİMİZ UNUTULMAZ KİŞİLİKLER”

Hepimiz için öğretmenlerimiz, bizim için çok şey ifade eden bu kutsal insanlar unutulmaz kişiliklerdir. Onları sadece verdikleri derslerle değil, davranışlarıyla, yaklaşımlarıyla, bakışlarıyla, gülüşleriyle bir insan olarak da hiç unutmayız. Çünkü onlar insana değer katan, bizi şekillendiren, geleceğimize ilişkin kararlarımızda yanımızda olan özverili insanlardır.

Öğretmenler insana dokunan, merkezinde insan olan, çocukları ve gençleri toplum hayatına kazandıran, aslında ülkemizin geleceğine yön veren etkili aktörlerdir.

Yarınların söz sahibi olacak nesillerinin bilgili, donanımlı, ülkesini seven, değerlerine sahip çıkan şuurlu insanlar olarak yetiştirilmesi öğretmenlerimizin omuzlarındaki en büyük sorumluluktur. Onların bu anlamlı misyonunu yerine getirebilmeleri için güçlü bir şekilde desteklenmeleri gerekmektedir. Öğretmenlerimizin de bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak üstün bir görev anlayışıyla, özünde sevgi, samimiyet ve ilgi olan bir yaklaşımla görevlerini yerine getirme gayreti içinde olduklarına inancım tamdır.

“GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Balıkesir’de eğitim alanında atılım ve dinamizm oluşturmak, başarıyı daha ileri noktalara taşımak amacıyla uygulamakta olduğumuz Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesini sahiplenerek çocuklarımız ve gençlerimiz için yürekten gelen bir istekle çalışan, elinden gelenin fazlasını ortaya koyma gayreti içinde olan bütün öğretmenlerimize gönülden teşekkür ediyorum. Değerli öğretmenlerim, sizlerin bu tarifsiz heyecanı ve katkısı ile bütün okullarımızda sinerji yükselmekte, motivasyon artmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde bütün öğretmenlerimize sağlık içinde başarı dolu bir eğitim yılı diliyor, başta görevi esnasında şehit olmuş eğitimcilerimiz olmak üzere ebediyete uğurlamış olduğumuz bütün öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here