Balıkesir Valisi Hasan Şıldak: Vaka sayıları artıyor, tedbirlere dikkat!

0
165

Vali Hasan Şıldak, havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kapalı alanlarda geçirilen sürelerin arttığını hatırlatarak, “Kapalı alanlarda hızlı bir şekilde bulaş imkanı bulan salgında vaka sayıları artışa geçti. Rehavete düşmeyelim, tedbirlere dikkat edelim” dedi.

Vali Hasan Şıldak, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık vaka sayılarında Balıkesir’deki artışa dikkat çekti, vatandaşları rehavete kapılmadan tedbirlere uymaya devam etmeye çağırdı.

Şıldak, “Haftalık olarak yayınlanan vaka sayılarının açıklandığı haritaya göre geçtiğimiz haftaya kıyasla bu hafta Balıkesir’de önemli bir artış gözlemleniyor. Yaşanan artışa karşı tedbirlere uyulması gerekiyor.  Salgına karşı en zayıf noktalar tedbirsizlik ve aşı olmamak. Her zaman yaptığımız uyarıları tekrarlıyoruz. Salgına karşı rehavete düşmeyelim. Maske ve mesafe kuralından asla vazgeçmeyelim. Hastalık yayılmaya, zayıf noktalarımızı yakalamaya devam ediyor. En büyük zayıflık kuralları terk etme ve eksik aşı. Tedbirlere eksiksiz uyalım” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here