Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’tan Edremit çıkarması

0
41

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Edremit İbrahimce Mahallesini ziyaret etti. Mahallede başta uyuşturucu kullanımı olmak üzere bazı sosyal ve ekonomik sorunları bulunduğunu ifade eden Vali Şıldak, güvenlikten eğitime, sağlıktan uyuşturucuyla mücadeleye, spordan sosyal hizmetlere kadar kapsamlı bir yaklaşımla burada yaşayan insanlara daha yakın olacaklarını dile getirdi.

Vali Hasan Şıldak, Edremit’te yatırımları inceledi, esnafı ziyaret etti, İbrahimce Mahallesi’nde incelemelerde bulundu, güvenlik toplantısına katıldı.

Vali Şıldak, Edremit programına yapımı tamamlanan Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ederek başladı. Bilim yuvası kütüphanelerin eğitim için önemine değinen Vali Şıldak, Halk Kütüphanesi’nin Edremit’e hayırlı olması temennisinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın sağladığı bütçeyle yapımı gerçekleştirilen Kütüphanenin donatım ve tefrişatının ise kısa süre içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tahsis ettiği ödenekle Valilik tarafından yapılacağını belirten Vali Şıldak, Edremit’in modern bir kütüphaneye sahip olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

İncelemelerine devam eden Vali Şıldak daha sonra yapımı devam eden Hükümet Konağı İnşaatı ile Cumhuriyet İlkokulu İnşaatı ve Tarıma Dayalı İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Vali Şıldak yapımı devam eden çalışmaların aşamaları hakkında bilgiler aldı.

Vali Hasan Şıldak, Hükümet Konağı inşaatının planlandığı şekilde ilerlediğini, çok sayıda kamu kuruluşunun bu binada hizmet verecek olmasının vatandaşlar ve kuruluşlar için büyük kolaylık sağlayacağını dile getirdi. İhtisas Sera Organize Sanayi Bölgesi çalışmasının da altyapı hazırlıklarıyla devam edeceğini, bu alanın devreye girmesiyle ilçede tarımda yeni bir seçenek oluşacağını ve istihdam imkanı doğacağını belirtti.

Edremit’te yatırım yapılması planlanan  alanlarda incelemede bulunan Vali Şıldak’a Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost eşlik etti.

ESNAFI DİNLEDİ

Vali Hasan Şıldak, Edremit’te Arıkan Pasajı ve Çayiçi Caddesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vali Şıldak, esnafla sohbet etti, kendisinden bir talepleri olup olmadığını sordu. Vali Şıldak, istekleri olması halinde kapılarının sonuna kadar açık olduğunu belirtti.

Esnaf ziyaretinde Vali Hasan Şıldak’a Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu eşlik etti.

İBRAHİMCE MAHALLESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

Vali Hasan Şıldak, Edremit’te İbrahimce Mahallesini de ziyaret etti. Çoğunlukla Roman vatandaşların ikamet ettiği İbrahimce Mahallesinde Balıkesir Valiliğinin koordinasyonu altında iyileştirme amaçlı bir proje çalışması yürütülüyor. Söz konusu proje kapsamında planlanan faaliyetleri yerinde değerlendirmek üzere ziyaret gerçekleştiren ve mahalleli tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan Vali Şıldak, vatandaşlarla ve gençlerle sohbet etti. Talep ve sorunları dinleyen Vali Şıldak’a Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar eşlik etti.

“MAHALLEDE BİR ÇOK KONUYA EL ATACAĞIZ”

İbrahimce Mahallesinin başta uyuşturucu kullanımı olmak üzere bazı sosyal ve ekonomik sorunları bulunduğunu ifade eden Vali Şıldak, çok sayıda kamu kuruluşunun işbirliği yaptığı çalışma kapsamında mahallede birçok konuya el atacaklarını, güvenlikten eğitime, sağlıktan uyuşturucuyla mücadeleye, spordan sosyal hizmetlere kadar kapsamlı bir yaklaşımla burada yaşayan insanlara daha yakın olacaklarını dile getirdi.

Yapılması planlanan cami ve sosyal hizmet alanları ile yapımına başlanacak olan polis noktası binasının yerini de inceleyen Vali Hasan Şıldak, mahalle muhtarını da ziyaret etti. Roman derneklerinin temsilcileriyle de görüşen Vali Şıldak, İbrahimce Mahallesinde planladıkları çalışmaların halkın desteğiyle olumlu sonuçlar vereceğine inandığını, ancak en kalıcı çözüme ulaşmak için mahallede kentsel dönüşüme ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.

GÜVENLİK TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ

Vali Hasan Şıldak, Edremit ziyaretinde yaptığı toplantıyla Körfez Bölgesinin güvenliğini ele aldı. Toplantıda, özellikle yaz aylarında nüfus artışı yaşanan Edremit İlçesi ve Körfez Bölgesinde asayiş ve  huzurun temini için görev yapan kolluk birimlerinin çalışmaları değerlendirildi.

Güvenlik birimlerinden Edremit’te huzurun, güvenliğin sağlanması, suç ve suçlularla mücadele konusunda tavizsiz bir çalışma beklediğini ifade eden Vali Şıldak, ilçedeki her faaliyeti yakından takip ettiğini ve vatandaşın esenliği için hep birlikte seferber olduklarını belirtti.

Vali Şıldak başkanlığında yapılan ve asayiş, kaçakçılık, narkotik, trafik başta olmak üzere bütün güvenlik konularının kapsamlı olarak ele alındığı toplantıya Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu, Sahil Güvenlik Kuzey Ege Grup Komutanı SG. Bnb. Emrah Kadir Çakır, İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı  ile Küçükkuyu Sahil Güvenlik Karakol Komutanı katıldı.

Vali Şıldak Değerlendirme Toplantısı öncesinde, Edremit Kaymakamı Ahmet Odabaş ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ile birlikte Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Narkotik ve Trafik Birimlerini de ziyaret etti. Edremit’te huzur ve güven ortamını sağlayan  personele özverili çalışmaları için teşekkür etti, görevlerinde her zaman kararlı ve dinamik olmalarını istedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here