Balıkesir yatırımcılar için cazibe merkezi

0
36

Vali Ersin Yazıcı, Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasını ziyaret etti. Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasının Türkiye’de ilk olduğuna vurgu yapan Vali Yazıcı, “Bu işletmenin Balıkesir’de ve dünya çapında yerinin olması çok önemli. Bugün Balıkesir Türkiye’nin büyük yürüyüşüne, 2023 hedeflerinin elde edilmesine yönelik o gelecek perspektifine zenginlik, derinlik ve büyüklük sunan bir şehir” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, cam ve kimyasallar alanlarında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Şişecam Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Şişecam Balıkesir Cam Elyaf üretim tesisinde incelemelerde bulundu.

Balıkesir OSB’de bulunan fabrikada, cam elyaf üretimi yapılan tesislerin üretim hatlarını gezen Vali Yazıcı, fabrika yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Fabrika tesislerinde incelemelerde bulunarak çalışanlarla bir süre sohbet eden Yazıcı, Balıkesir’de önemli bir yatırım gerçekleştiren Şişecam Cam Elyaf Fabrikasının ülkenin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer aldığını bildirdi.

“BÜYÜK KATMA DEĞER SAĞLIYORLAR”

Sanayici ve iş insanlarıyla karşılıklı istişarelerde bulunmak, sanayi kuruluşlarının üretim alanlarındaki çalışmalarını yerinde görmek amacıyla bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiğini dile getiren Vali Yazıcı, sanayi kuruluşlarının hem üretim hem de istihdam alanında şehir ve ülkenin ekonomik yönden kalkınmasına büyük katma değer sağladığını söyledi.

“BALIKESİR’İN LOKOMOTİF KURULUŞLARINDAN BİRİ”

Şişecam Balıkesir Cam Elyaf Fabrikasının Türkiye’de ilk olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Şişecam, Balıkesir’in lokomotif kuruluşlarından biri. Her geçen gün ileriye giden bir fabrikamız var.  Bu işletmenin ilimizde ve dünya çapında yerinin olması çok önemli” diye konuştu.

“KAPILARIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Balıkesir’in ihracatını yükselten önemli sektörlerin olduğunu belirten Yazıcı, bu sektörlerin şehrin hem sanayisini hem de ticaretini arttırdığını kaydetti.

Balıkesir’in daha çok kalkınması için her türlü çabayı gösteren sanayici ve iş insanlarına kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Türkiye’nin ekonomik anlamdaki büyümesinin üretimle olacağına işaret etti.

“BU TÜR TESİSLER DİĞER YATIRIMLARA ÖRNEK OLACAK”

Ülke olarak sanayide ilerlememiz adına potansiyelin var olduğunu söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Türkiye’nin sanayileşmesi, kalkınması, büyümesi, her anlamda dünyanın en önde gelen ülkelerinden biri olması yolunda üreticilerimizin katkılarına inanıyoruz, onlara güveniyoruz. Balıkesir her bakımdan, tarımıyla, sanayisiyle ön planda olan bir şehir. Üretim olmadan kalkınmanın devamlılığının olması mümkün değil. Firmalarımız da önemli çalışmalar yapıyor. Üreticilerimiz kendilerini yenilemek ve geliştirmek için çaba gösteriyor. Bu tür tesisler diğer yatırımlara örnek olacak.

Bugün Balıkesir Türkiye’nin büyük yürüyüşüne, 2023 hedeflerinin elde edilmesine yönelik o gelecek perspektifine zenginlik, derinlik ve büyüklük sunan bir şehir. İmalat sanayinden ihracata, bütün üretim alanlarına kadar Türkiye’de belirleyici bir kent olma yolunda ilerliyor. Bunu daha iyiye, ileriye ve inşallah Cumhurbaşkanımızın belirlediği ve hepimizin inanarak, gayretle gerçekleştirmek için çaba sarf ettiği, dünyanın en güçlü ilk 10 ekonomisinden biri olmak hedefiyle bu süreci daha önemsiyoruz. Tüm üreticilerimize, ekonomimize katkı sağlayan sanayicimize teşekkür ediyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here