Balıkesir’de vaka sayıları düşüyor

0
286

Balıkesir’de yüzbin kişide görülen vaka sayıları 24-30 Nisan tarihleri arasında 318.88’e düştü. Vaka sayısı bir önceki hafta yüzbin kişide 496, iki hafta önce ise 566.32 olarak açıklanmıştı.

Korona virüs salgınıyla mücadelede kapsamında uygulanan tam kapanma süreciyle hastalığın yayılımında azalma yaşanması bekleniyor.

Vali Hasan Şıldak, tedbirlere harfiyen uyulması için vatandaşlara uyarı ve hatırlatmalarda bulunurken, tüm il genelinde denetimlerle de kontrol sağlanıyor.

Ülke genelinde normal hayata dönüş için bayram sonu beklenirken, Sağlık Bakanlığı bu hafta da il il vaka oranlarını gösteren haritayı açıklandı. Haritada, Balıkesir’de yüz bin nüfusa düşen vaka sayısında önemli bir düşüş olduğu görüldü. Yüz bin nüfusa düşen vaka sayısı Balıkesir’de 496’dan 318.88’e düştü.

Yapılan açıklamanın ardından Vali Şıldak, Balıkesirlilere sosyal medya hesaplarından seslendi. Şıldak, “Bayram sonuna kadar olan kapanma döneminde kurallara uyarak vaka sayılarımızı çok daha aşağıya çekebiliriz.  Haritada Balıkesir’in üzerinde yazan rakamı hep beraber düşürelim. Bayram sonrası normal hayat için” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here