Balıkesir’den İmamoğlu’na destek

0
109

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir örgütü dün Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda basın açıklaması yapıp İş Bankası’ndan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu için başlatılan bağış kampanyasına para yatırarak destek oldu.

Kampanya öncesi Ali Hikmet Paşa Meydanında basın açıklaması yapan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, YSK’nın aldığı kararın hukuksuz olması yanı sıra vicdanlara sığmadığını söyledi.

CHP İl Başkanı Sarı, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi il örgütü olarak İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun yenilenen seçimine destek olabilmek için maddi katkıda bulunabilmek için bir araya geldik. Birazdan bankadan yapılacak olan seçim çalışmasına destek olacağız. Ne için bu desteği oluyoruz? Bugün burada aramızda sivil vatandaşlarımız da var, sadece partililerimiz değil.  Bugün ülkemiz de yaşatılmış olan bu hukuksuzluğa karşı el birlik tepkimizi vereceğiz.

İstanbul’da belediye başkanlığı seçiminin iptal edilmesinin ne hukuka ne vicdana ne ahlaka sığan hiçbir yanı yoktur. İstanbul’da yapılan seçimlerde aynı zarfa atılan 4 pusula var. Muhtarlık, meclis üyeliği, ilçe belediye başkanı, Büyükşehir belediye başkanı iptal olan sadece bir tanesi. Gerekçe olarak sunulan sandık kurullarındaki hukuksuzluk. Aynı sandık kurulu üçünü geçerli sayarken sadece Büyükşehir Belediye Başkan oyunu geçersiz sayarak hukuka ve vicdana aykırı bir karar almıştır.

Türkiye’nin neresinde olursa olsun, kim yaparsa yapsın CHP olarak bu hukuksuzluğun başında dimdik duracağız. Ülke geleceğinden kaygı duyan, ülke geleceğinden endişe duyan canını vermeye razı olan bizler bu mücadelede asla geri adım atmayacağız. Geçtiğimiz günlerde bağış yaptığı için bıçaklanan bir arkadaşımız oldu hiç kimse korkmasın bu ülkenin adaletini, hakkın hukukun savunucu olan CHP var. Bizler bu baskıya karşı daha fazla çoğalacağız. Bunu yine halkımız başaracak. Bugün İstanbul’daki seçim çalışmalarına bağış yapmak için toplandık, yakında da bize verilecek görevleri İstanbul’da yapacağız. 23 Haziran’da yaz geliyor” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here