Balıkesir’i başarıyla temsil ettiler

0
103

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2021 yılı faaliyet programında yer alan Ampute Futbol Aday Hakem ve Gözlemci Kursu Aksaray’da yapıldı. Balıkesirli 2 hakem ve 1 gözlemci de Ampute Futbol liglerinde ter dökebilmek seminere katıldı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından organize edilen Ampute Futbol Müsabakaları; 14 takımın mücadele edeceği Süper Lig, 9 takımın yer alacağı 1. Lig ve 11 ekibin ter dökeceği 2. Lig olarak yeni sezona hazırlanıyor.

Bir taraftan takımlar 7 Kasım’da oynanacak maçlarla start alacak yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürürken, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu da müsabakaları yönetecek hakemleri belirleyip, gerekli eğitimleri vermeye devam ediyor.

Bu doğrultuda Ampute Futbol Merkez Hakem Kurulu tarafından düzenlenen Aday Hakem ve Gözlemci Kursu’na Aksaray ilindeki Paralimpik Oyunlar Merkezi ev sahipliği yaptı.

Dün sabah saatlerinde yapılan atletik testlerde başarılı olan Balıkesirli futbol hakemleri Emrah Aztekin ve Hüseyin Ayaz daha sonra da gözlemci Yahya Eroğlu ile birlikte katıldıkları seminerde gerekli eğitimleri alarak, Ampute Futbol 2021-2022 Sezonu’nda görev yapmaya hazır hale geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here