Balıkesir’i Temizlediler

0
113

‘Dünya Temizlik Günü’nde Balıkesirliler de beş ayrı noktada çöp toplayarak doğaya sahip çıktı.

Dünya genelinde Let’s Do It Foundation öncülüğünde, Genç Liderler ve Girişimciler Türkiye (JCI Türkiye) koordinatörlüğünde gerçekleştirilen; Dünya Temizlik Günü’nde Balıkesir’de İkizcetepeler Barajı, Gökçeyazı, Bandırma, Güre ve Ayvalık’ta doğaya atılmış çöpler temizlendi.

JCI Balıkesir Yönetim Kurulu üyesi ve JCI Balıkesir Lets Do It Direktörü Berkan Aytek, “Genç Liderler ve Girişimciler (JCI Balıkesir) olarak Dünya Temizlik Gününde 5 farklı lokasyonda paydaşlarımız ile doğa temizliğimizi gerçekleştirdik. Geçmiş dönemlerde JCI’a hizmet ederek, yaşadığı toplumda pozitif etki yaratmayı hedeflemiş isimlerden biri olan Kofi Annan’ın ‘Değişim ve ilerleme için toplumun her kesimi bir araya gelmelidir. Ve siz, gençler, değişimi yönetmelisiniz. Sizin jenerasyonunuz benim umudum’ sözüne uygun olarak biz de toplumda pozitif değişim yaratmak için bu etkinliği düzenledik. Tarihteki en büyük temizlik hareketinin bir parçası olduk” dedi.

Aytek sözlerini şöyle sürdürdü: “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi nezdinde katılımcılarımız PedalON Bisiklet Grubu, Sivil Yaşam Derneği, TEMA Vakfı Balıkesir İl Temsilciliği , Rotaract Kulübü, Balıkesir Üniversitesi Toplum Gönüllüleri, Balıkesir Tıp Öğrencileri Birliği, Balıkesir Dağcılık Kulübü, Balıkesir Barosu Running Club, Tüketiciyi Koruma Derneği ile çok güzel bir çalışma yürüttük. Katılan ve sosyal medyadan destek olan herkese teşekkür ederim.”

PedalON Balıkesir Bisiklet Derneği Başkanı Ahmet Osman Demiryılmaz ise etkinlikle ilgili şu açıklamayı yaptı: “JCI Balıkesir’in daveti ile Lets Do It tarafından organize edilen 21 Eylül Dünya Temizlik Gününe destek verdik. Birçok noktada gerçekleşen etkinliğin Gökçeyazı Kocaavşar mesire alanındaki ayağında dernek üyelerimizle temizlik çalışmalarında bulunduk. Bu anlamlı etkinliği organize eden JCI Balıkesir başta olmak üzere; katılım sağlayan, destek veren tüm STK lara, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here