Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı: İki oyuncu için görüşüyoruz

0
60

Genç oyuncusu Rahmi Anıl Başaran’ın transferi için Süper lig ekiplerinden Trabzonspor ile anlaşma sağlayan Ekol Hastanesi Balıkesirspor, iki oyuncunun transferi için de bordo-mavili kulüple görüşmelerini sürdürüyor.

Bir televizyon programının canlı yayınına bağlanan Ekol Hastanesi Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, Aly Malle ve Serdar Gücü’nün transferi için Trabzonspor ile görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı.

Kırmızı-beyazlı kulübün transfer yasağı nedeniyle sezona genç oyuncularla başlamak zorunda kaldığını hatırlatan Başkan Dağlı, “Ali Tandoğan yönetiminde başladığımız 4 haftalık sürece, transfer tahtasının açılıp açılmayacağı bilinmediğimiz için genç oyuncularla çıkmıştık. Kampa bile 4 profesyonel diğerleri genç futbolcularla gitmiştik. Balıkesirspor, TFF 1. lig kulüpleri arasında düşme hattında denilen kulüptü” dedi.

Bu sürecin genç oyuncuların gelişimine büyük katkı sağladığını dile getiren Dağlı, “Rahmi Anıl Başaran gibi genç futbolcularımızın hepsini sahada sürekli oynatarak, performanslarını tüm Türkiye’ye göstermiş olduk. Bu süreçte, Rahmi Anıl Başaran Trabzonspor’un ister istemez gündemine oturdu. Güzel yapı içine girdi” dedi.

TEKNİK ADAMLAR REFERANS VERDİ

Rahmi Anıl Başaran’ın birçok Süper Lig ekibi tarafından takip edildiğini ifade eden Başkan Dağlı, “Trabzonspor teknik direktörü Hüseyin Hoca, Ali Tandoğan, Ramazan Hoca ve şimdi ki hocamız Yusuf Şimşek ile teyit alındı. Trabzonspor, Türk futbolcu yatırımı konusunda oldukça başarılı. Rahmi Anıl Başaran onların sezon başından beri radarına girmişti. Balıkesirspor, bonservis alarak uzun zamandır herhangi bir oyuncu vermemişti. Trabzonspor ile görüştüğümüz iki futbolcumuz daha var. Ben Rahmi Anıl Başaran’ın Trabzonspor camiasına başarılı olacağını orada daha da güçleneceğini düşünüyorum” diye konuştu.

SATIN ALMA OPSİYONU KULLANILDI

Aly Malle transferine de açıklık getiren Dağlı, “Oyuncunun Udinesse’de ki bonservisini almak için satın alma opsiyonunu kullanma doğrulturunda yazışmalarını yaptık. Satın alma opsiyonu bizdeydi. O dönem biliyorsunuz, çok zor transfer dönemi geçirdik. Son gün 12’ye 1 kala transfer tahtasını açtık. Satın alma opsiyonunu değerlendirdik. Yazışmalarımızı yaptık. Haftaya yazışmalarından dolayı evrakları gelecek. Trabzonspor’un şöyle bir durumu var. Yabancı kotasına bakıyorlar. Aly Malle yabancı kotasına bakılarak değerlendirecek ilk görüşmelerimiz olumlu geçti” dedi.

Covid-19 salgınının görüşmeleri etkilediğinin altını çizen Dağlı, “Bu virüs süreci ve liglerin 12 Haziran’da başlayacak olması nedeniyle, görüşmeleri 1 hafta daha erteledik. Aly Malle ve Serdar Güncü içinde bu görüşmelerimiz devam ediyor. Diğer kulüplerden de isteyenler var. Biz Trabzon’u çok sevdik. Onlar bizi sevdiler. Mehmet Başkan  (Trabzonspor Başkanı Mehmet Yiğit Alp) ile aramız çok iyi. Çok güzel görüşmelerimiz oldu. İnşallah hayırlı bir imza atacağımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

BORÇLAR SATIŞA ZORLUYOR

Ekol Hastanesi Balıkesirspor’un borçlarının transferlerde belirleyici olduğunu belirten Başkan Dağlı, “Biz, Aly Malle’nin performansından çok memnunuz. Son 4 hafta Yusuf Şimşek hocamız atak futbol oynattı. Atak futbolda Aly Malle kendini buldu. Rahmi Anıl Başaran, Aly Malle bu anlamda Balıkesirspor’a puan kazandıran futbolcu statüsüne girdiler. Biz çok göndermek istemiyoruz ama malum Balıkesirspor’un borçlarından dolayı bonservis alarak daha da uygun rakamlara futbolcu transfer etmek istiyoruz. 20 yaşında genç futbolcu olması nedeniyle Trabzonspor’da daha faydalı olabileceğini  olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

GENÇLER OYNAYACAK

Ekol Hastanesi Balıkesirspor’un son durumuyla ilgili de bilgi veren Başkan Dağlı, “Hazırlıklarımız devam ediyor. İki hafta önce hazırlıklara başladık. Sonrasında Covid-19 testi yapıldı. 14 gün sonra ikinci test yapıldı ve hepsi negatif çıktı. Gerekli önlemlerin hepsini aldık. Önümüzde 6 hafta var. Oynayacağımız takımlar güçlü takımlar ama biz Balıkesirspor olarak bu sene ligde kalmayı hedefliyorduk ve Allah’ın izniyle mevcut puanımızla ligde kaldığımızı düşünüyoruz. Kalan 6 haftada güzel skorlar alıp, genç futbolcuları da oynatarak onları futbol camiasına hazırlamak istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here