Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan: Yüzde 70’ni tamamladık

0
220

ÖZEL HABER – TFF 1. Lig ekiplerinden Aydeniz Et Balıkesirspor, devre arası hazırlık çalışmalarına Antalya Lara’da bulunan Miracle Resort Hotel’de başladı. Transfer tahtasını işleme açabilmek için çalışmalarına hız veren Başkan Ümit Arslan ise gece-gündüz demeden, oyuncu ve diğer kişilerle görüşmelerini sürdürürken, HABERCİ’ye önemli açıklamalar yaptı.

Sezonun ikinci bölümüne hazırlanmak için Antalya’yı tercih eden Aydeniz Et Balıkesirspor’da Adana Demirspor’a transfer olan Francis Ezeh’in ardından İsmail Yüksek’de Fenerbahçe’ye geri döndü. Sezon başında Fenerbahçe’den kiralanan ve gösterdiği performansla göz dolduran İsmail Yüksek’in ikinci devre planları dahilinde geri çağıran sarı-lacivertliler, genç oyuncunun lisansını da çıkardı.

İki önemli oyuncunun takımdan ayrılmasıyla gözlerin çevrildiği Ümit Arslan başkanlığındaki Aydeniz Et Balıkesirspor yönetimi ise bir taraftan transfer tahtasını açabilmek için alacaklı oyuncu ve diğer kişileri ikna etmeye çalışırken, diğer taraftan da yeni transfer görüşmeleri yapıyor. Başkan Arslan, çalışmalarının detayları ile ilgili olarak HABERCİ’ye önemli açıklamalar yaptı.

“160 BİN EURO GELECEK”

Francis Ezeh’in transfer bedeline açıklık getiren Aydeniz Et Balıkesirspor Başkanı Ümit Arslan, “Francis Ezeh’in transferi için Adana Demirspor ile 200 bin Euro karşılığında anlaşma sağladık. Bu rakamdan, geçtiğimiz sezon kulübümüzde kiralık olarak oynayan Nermin Hodzic’in kiralama bedeli olarak 40 bin Euro düşülecek. Kalan 160 bin Euro, prosedürlerin tamamlanmasının ardından, bugün veya yarın hesabımıza aktarılacak” dedi.

SEDAT ŞAHİNTÜRK’E İZİN ÇIKMADI

Transfer görüşmeleri esnasında Adana Demirspor’dan bazı isimler ile ilgili talepleri olduğunu dile getiren Başkan Arslan, “Eski oyuncumuz Sedat Şahintürk’ü tekrar takımımızda görmek istediğimizi belirttik. Ancak Adana Demirspor’un teknik sorumlusu Cüneyt Dumlupınar, izin vermedi. Bir diğer talebimiz de santrfor Davide Lanzafame için oldu. İtalyan oyuncu ülkesine dönmek istediği için talebimiz kabul görmedi ama önümüzdeki günlerde oyuncunun düşüncesi değişirse, yeniden gündeme alabiliriz” dedi.

Adana Demirspor’dan başka bir talepleri olmadığının altını çizen Ümit Arslan, “Francis Ezeh’in transferi için masaya oturduğumuz Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak veya diğer yöneticilerden iki oyuncunun dışında bir talebimiz olmadı. Murat Sancak Başkan ve ekibi de bizim transfer tahtasını açıp, kulübümüzü düzlüğe çıkabilmek için her türlü desteği vereceklerini söyledi” dedi.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Transfer tahtasının açılabilmesi için yaptıkları çalışmalara da değinen Başkan Arslan, “Sezon başında transfer tahtasını açabilmek için imza aldığımız oyuncu ve diğer kişilerle yeniden görüşme yapıyoruz. Kendilerine, ekonomik durumumuza göre yapabileceğimiz teklifleri sunarak, anlaşma zemini arıyoruz. Şu ana kadar bu konunun yüzde 70’ini çözüme kavuşturduk. Bugün de İzmir’de benzer görüşmelerimiz olacak” dedi.

“6-7 OYUNCUYLA ANLAŞTIK”

Hafta sonuna kadar transfer tahtasını işleme açmayı planladıklarını belirten Ümit Arslan, “Muhtemelen yarın, tüm oyuncu ve diğer kişilere gerekli ödemeleri yapıp, imzalarını aldıktan sonra yeni transferler ile kadromuzu güçlendireceğiz. Bu doğrultuda anlaşma sağladığımız 6-7 oyuncu var. Görüşmeye devam ettiğimiz oyuncular var. Takımımıza direkt katkı sağlayacak, nokta transferlerle sezonun ikinci bölümünde çok daha başarılı olacağız” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here