Balıkesirspor Başkanını Arıyor

0
113

Kuruluşunun 53’ncü yılı sessiz sedasız kutlayan Balıkesirspor BALTOK, bugün bir kez daha toplanacak Olağanüstü Genel Kurul’da yeni başkan ve yönetim kurulu arayışlarını sürdürecek. Karesi Alışveriş Merkezi Toplantı Salonu’nda yapılacak kongre saat 16:00’da başlayacak.

Balıkesirspor BALTOK’da 2018-2019 Sezonu’nun tamamlanmasıyla birlikte başlayan yönetim kurulu arayışları devam ediyor.

Transfer yasağı ve ekonomik sorunlarla sezona başlayan Balıkesirspor BALTOK, eski oyuncusu Nuno Andre Coelho’nun alacaklarının ödenmemesi nedeniyle sahada kazandığı puanların altısını, masa başında kaybetti. Buna rağmen lige tutunmayı başaran kırmızı-beyazlılar, sezonu 15’nci sırada tamamladı.

Puan tenzilinin yanı sıra FIFA tarafından verilen 2 tescil dönemi transfer yasağı, geçtiğimiz sezon takımın belini büken cezanın bir sezon daha devam etmesine sebep oldu. Ancak FIFA’nın Nuno Andre Coelho’nun alacaklarının tamamının ödenmesi halinde yasağın kaldırılacağına dair yeşil ışık yakması, Balıkesirspor BALTOK camiasını bir nebze olsun rahatlandı.

KÜME DÜŞÜRME TEHLİKESİ

Ancak borcun ödenmesi için verilen son tarih olan 26 Nisan 2019’un üzerinden yaklaşık 40 gün geçmesine rağmen, henüz borcun ödenmemesi ise başka FIFA yaptırımlarının kapısını aralıyor. Borcun kısa süre içerisinde ödenmemesi halinde gelebilecek 2. Lig’e düşürülme cezası ise taraftarların korkulu rüya görmesine sebep oluyor.

Tüm bu sorunlarla uğraşan Balıkesirspor BALTOK’un son bir ayda yaşadığı idari belirsizlik ise zaman kaybından başka bir katkı sağlamadı. Mustafa Bahçeci başkanlığındaki yönetim kurulunun aldığı ilk Olağanüstü Genel Kurul’da yönetime talip çıkmadı. Bunun üzerine büyük çoğunluğu istifa eden yönetim kurulu bir kez daha kongre kararı aldı ama ilk toplantı gününde yeter sayı sağlanamadı.

BUGÜN SAAT 16:00’DA

Bu nedenle bugün saat 16:00’da Karesi Alışveriş Merkezi Toplantı Salonu’nda bir kez daha toplanacak olan delegeler, kırmızı-beyazlı kulübün yeni başkan ve yöneticilerini seçecek. Ancak seçim yapılabilmesi için birilerini yönetime talip olması gerekiyor ki toplantıya sayılı saatler kalmışken, henüz resmi bir adaylık açıklaması yapılmadı.

53’NCÜ KURULUŞ YILI

Diğer taraftan 53’ncü kuruluş yılını kutlayan Balıkesirspor BALTOK’da yaşanan belirsizlikler, kutlamalara da yansıdı. 6 Haziran 1966 tarihinde alınan karar ile kurulan kırmızı-beyazlı kulübün, yaşadığı sorunlar ve idari belirsizlik nedeniyle yıldönümünde sessiz kalmayı tercih eden taraftarlar, kutlama töreni için kongrenin istenildiği gibi sonuçlanmasını bekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here