Balkes, hoca arayışında

0
94

Portekizli oyuncu Nuno Andre Coelho’nun alacaklarını ödedikten sonra transfer yasağının kaldırılmasıyla ilgili FIFA’dan gelecek haberi bekleyen Balıkesirsporlu yöneticiler boş durmuyor. Teknik patron arayışlarına başladıklarını doğrulayan Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, sürpriz bir ismi takımın başına getireceklerini söyledi.

FIFA ile yaşanan sorunları, eski oyuncusu Nuno Andre Coelho’ya 600 bin Euro ödeyerek noktalayan Balıkesirspor, yeni sezon planlarını adım adım uygulamaya geçiriyor. FIFA’dan gelecek transfer yasağının kaldırılmasına ilişkin haberin ardından Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’ndaki dosyalara odaklanacak kırmızı-beyazlılar, bu sorunlarını da çözerek yapacağı transferlerle oyuncu kadrosunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Nuno Andre Coelho dosyasının çözüm sürecini kısaca özetleyen Balıkesirspor Başkanı Kadir Dağlı, “Göreve gelirken sorunları çözeceğimize dair söz verdik. Kulübün önündeki en büyük engel Nuno Andre Coelho’ya olan borç dosyasıydı. 762 bin Euro’luk borcu yaptığımız görüşmeler neticesinde 600 bin Euro’ya indirdik ve son gün ödememizi yaparak bu dosyası kapattık” dedi.

VUKOVİC’TEN 70 BİN EURO

Portekizli oyuncunun alacaklarının ödenmesi için herkesin üzerine düşeni yaptığını dile getiren Dağlı, “Nuno Andre Coelho dosyasının bir an önce çözülerek, kulübün sırtındaki kamburdan kurtulması için yönetici arkadaşlarımızın maddi ve manevi çabası oldu. Bazı arkadaşlarımız, maddi olarak elini taşın altına sokarken, diğerleri de mesai harcayarak, sürece katkı verdi. Hatta kalecimiz Andrija Vukovic bile verdiği 70 bin Euro ile bize destek oldu” dedi.

BOMBA BİR İSİM PLANI

Balıkesirspor’un sıradaki önceliğinin teknik adam konusu olduğunu ifade eden Kadir Dağlı, “Bu konuda bu hafta bazı görüşmeler yapacağız. Şunu söyleyebilirim ki Balıkesirspor, sürpriz bir isimle anlaşacak. Bomba bir ismi göreve getirmeyi planlıyoruz. Bu konuda birkaç güne kadar kararımızı verip açıklamamızı yapacağız” dedi.

ALTYAPIYA AĞIRLIK VERİLECEK

Transfer konusunda ise acele etmeyeceklerinin altını çizen Başkan Dağlı, “Önceki sezon, U21 takımımız şampiyon oldu. Şimdilik kadrodaki 6 oyuncuyu alt yapıdan gelecek yetenekli ve başarılı oyuncular ile harmanlayıp bir kadro kurmayı planlıyoruz. Transfere para harcamadan borçlarımızı azaltmayı hedefliyoruz. Mali tablomuzu düzeltmemiz lazım” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here