Balkes’in İtirazı Reddedildi

0
83

Balıkesirspor’un sezon öncesinde Afjet Afyonspor ile oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle yarım kalan hazırlık karşılaşmasının ardından üçer maç ceza alan oyuncuları için yaptığı itiraz, Tahkim Kurulu tarafından reddedildi.

TFF Tahkim Kurulu’nun 22 Ağustos 2019 günlü (38) sayılı toplantısında alınan kararlar şöyle:

“Balıkesir Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Atilla Özmen ve Tomislav Glumac ile ilgili PFDK’nın 08.08.2019 tarihli E.2019-2020/1 K.2019-2020/1 sayılı kararına itirazı incelendi.

Yapılan müzakere neticesinde;

Balıkesir Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Atilla Özmen’in rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 6.500,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına oybirliği ile,

Balıkesir Spor Kulübü Derneği’nin futbolcusu Tomislav Glumac’ın rakip takım futbolcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 resmi müsabakadan men ve 6.500,00 TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”

Böylece, geçtiğimiz hafta Adana Demirspor karşılaşmasında oynayamayan Atilla Özmen ve Tomislav Glumac, bugün oynanacak Büyükşehir Belediye Erzurumspor ve haftaya da Altay deplasmanında forma giyemeyecek. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here