Bandırma Basketbol’un Yeni Sponsoru; Teksüt

0
145

Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri firmalarından Teksüt, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Bandırma Basketbol İhtisas Kulübü’nün resmi isim sponsoru oldu.

Eski adıyla Banvit Basketbol Kulübü, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde 2019-2020 sezonundan itibaren Teksüt Bandırma BK adıyla mücadele edecek.

Teksüt Bandırma BK sponsorluk anlaşması imza töreni ve yeni logo tanıtımı Teksüt Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık ve Teksüt Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç’ın katılımıyla dün Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin İstanbul Levent’teki merkezinde gerçekleştirildi.

2019-2020 sezonundan başlamak üzere beş yıllık bir anlaşmayı kapsayan imza töreninde konuşan Teksüt Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç, bundan sonra yeşil-beyaz renklerle mücadele edeceklerini belirterek, “Bugün buraya gelerek bu mutlu ve gururlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için şahsım ve kulübüm adına şükranlarımı sunarım. Bugün burada Türkiye’nin çok güzide iki markasının işbirliğini duyurmak için bir aradayız.

Öncelikle sizlerin huzurunda Teksüt Ailesine basketbol camiamıza hoş geldiniz demek istiyorum. Mevcut ekonomik koşullarda kimse elini taşın altına sokmak istemezken, bu vizyonu ve cesareti gösteren Cevdet Bey başta olmak üzere tüm Teksüt Ailesine ve ayrıca bu güzel birlikteliğin başlamasına vesile olan şehrimizin değerli iş adamlarından Bantaş Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Erdan’a teşekkür ediyorum.

Arınık Ailesinin yıllardır üst düzey çaba ve gayretleriyle şehrimizden çıkıp Türkiye’de ve dünyada marka olmuş Teksüt şirketi ile çeyrek asırlık tarihine büyük başarılar sığdırmış, Türk gencine yaptığı yatırımı ve Türk Milli Takımlarına vermiş olduğu katkı ile bütün spor camiasının haklı takdirini kazanmış Bandırma Basketbol İhtisas Kulübümüzün isim sponsorluğu anlaşmasını sizlerin huzurunda bildirmekten kıvanç duyuyoruz.

Bugün itibari ile resmi isim sponsorumuz olan Teksüt markasını ilk günkü heyecan ve istek ile en iyi şekilde temsil edeceğimize ve bu iki çok değerli markanın birbirlerine büyük değer katacağına yürekten inanıyorum. Basketbol camiamızın sadakatine çok inanıyor, Teksüt firmasına gerekli desteği ve hassasiyeti göstereceğini düşünüyorum” dedi.

CEVDET ARINIK: GURUR DUYUYORUZ

Teksüt Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık da; yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Balıkesir’in tek temsilcisi olan, eski adıyla Banvit Basketbol Kulübüne destek olmaktan, Teksüt olarak adımızı vermekten bir Balıkesirli, Gönenli olarak gurur duyuyoruz.

Teksüt Türkiye’nin en köklü süt ve süt ürünleri firması olarak 1956 yılından beri, 63 yıldır halkımıza hizmet veriyor. Türkiye ve dünyanın farklı coğrafyalarına kaliteden ödün vermeden değer üretiyoruz. En iyiyi üretmek en kaliteliyi sunmak ve ülkemize katma değer yaratmak için 580 kişiyle birlikte çalışıyoruz. Bu nedenle Balıkesir’e, Gönen’e hizmet sunmak, günü geldiğinde destek olmak, elini taşın altına koymak bizler için bir görevdir.

Balıkesir, üreticisiyle, sanayicisiyle, spor adamlarıyla, sporcularıyla, taraftarıyla TEKSÜT Bandırma BK olarak Türkiye’nin gözbebeği olmaya devam edecektir.” (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here