Bandırma Ticaret Borsası’nda ilk mahsuller işlem gördü

0
81

Bandırma Ticaret Borsası’nda ilk mahsuller işlem gördü. Yeni hasat sezonunun ilk arpa mahsulünü Doğruca Köyü’nden Orhan Sezer adlı üretici getirdi. Yılın ilk arpasının 50 kilogramlık bölümü sembolik satışla kilosu 14 liradan Encin Zahirecilik Bülent Encin tarafından satın alındı. Mahsulün geri kalan 2,5 tonluk kısmı da yine Bülent Encin tarafından 1 lira 26 kuruştan satın alındı.

Sezonun ilk buğdayını ise Doğruca Köyü’nden Ender Tınmaz adlı üretici getirdi. Sezonun ilk buğdayının 50 kilogramlık bölümü sembolik satışla kilosu 14 liradan satıldı. Sembolik satışla satılan ilk buğdayı Araslar Gıda ve Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti. firma yetkilisi ve Borsa Meclis Üyesi İbrahim Aras satın aldı. Buğdayın geri kalan bir tonluk kısmını da Sezgin Zahirecilik Ltd. Şti. yetkilisi Haluk Sezgin 1 lira 76 kuruştan satın aldı.

2019 yılı ilk Kanola mahsulünü de Doğruca Köyü’nden Ali İz adlı üretici getirdi. İlk mahsul kanola da 50 kilogramlık bölümü sembolik satışta kilosu 14 liradan satıldı. Kanolayı da Ahmet Toygun Zahirecilik firma yetkilisi ve Borsa Meclis Üyesi Ahmet Toygun satın aldı. Kanolanın kalan 500 kilogramlık bölümünü de yine Meclis Üyesi Ahmet Toygun satın aldı. Bandırma Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek yeni hasat sezonun ülkeye, üreticilere ve tüccarlara hayırlı olmasını diledi. Tunçbilek, “Yeni sezonda inşallah üreticimizin de tüccarımızın da yüzü güler. 2019 yılı harmanını herkese bereket getirmesini diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here