Bandırma’da ‘Yetenek’ işbirliği

0
132

Geçtiğimiz yıllarda Balıkesir genelinde “Sporda Yetenek On’la Gelecek” projesi kapsamında 3 yıl içinde 40 bine yakın öğrenci çeşitli spor dallarıyla buluştu. Bu yıl, projenin adı “Sporda Başarı İşbirliğiyle Gelecek” şeklinde değiştirildi ve Bandırma Kaymakamlığı ile Bandırma Belediyesi arasında protokol imzalandı.

İmza törenine Kaymakam Günhan Yazar, Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İlçe Spor Müdürü Hüseyin Elüstü ve basın mensupları katıldı.

Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, bu yılki spor dalının eskrim olduğunu belirten protokol kapsamında okullara malzemelerin alınacağını belirterek, “Proje kapsamında geçmişte hiçbir sporla ilgilenmemiş çocuklarımızı spor faaliyetlerinin içine almak onları sokaktan ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak. Her yıl öncelikli bir spor dalımız oluyor bu yılda öncelikli spor alanımız eskrim. İnşallah bu spor dalında da ilçemizde başarılı sporcular çıkartabiliriz. 4 yıldır Belediye bizim en büyük destekçimiz. Sadece eğitim ve spor alanında değil bize pek çok alanda destek olan başta Belediye Başkanımıza ve Belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi

Güzel ve anlamlı bir işbirliği için burada olduklarını belirten Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun da “Sayın Valimizin, Kaymakamlığımızın öncülüğünde Belediyemizin de destekleri ile birçok spor dalında ihtiyacı olan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bandırma’da birçok okulumuz var ve birçok okulumuzun ihtiyaç sahibi öğrencileri de var. Bazı okullarda öğrenciler kendi ihtiyaçları kendileri görebilirken, ihtiyaçlarını karşılayamayan öğrencilerimize sahip çıkmak için bu projeye destek veriyoruz. Belediye olarak eğitim kurumlarımıza, amatör spor kulüplerimize ve Bandırmaspor’umuza elimizden geldiğince destek çıkıyoruz. Şimdi “Sporda Başarı İşbirliği ile Gelecek” projesinin protokolünü imzalamak için bir aradayız. Ben Sayın Kaymakamımıza böylesine anlamlı bir projeye katkı sağlamamıza vesile olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here