BASİAD Başkan Yardımcısı Selçuk Savaş: Pandemi sonrası yatırımlar ümit verici

0
162

BASİAD 2021 yılı Balıkesir yatırımları hakkında rapor hazırladı. BASİAD Başkan Yardımcısı Selçuk Savaş, “Pandemi sonrasında Balıkesir’de 2021 yılının ilk 8 ayında yatırımları genel anlamda umut verici. 8 ayda Balıkesir’de 74 yeni yatırım başladı. Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş.’nin Temmuz ayında Altıeylül ilçesinde başladığı 247 milyon liralık yatırım ilk 8 aydaki en büyük yatırım” dedi.

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD), 2021 yılı ilk 8 ayında Balıkesir’de yapılan yatırımlarla ilgili rapor hazırladı. BASİAD Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Selçuk Savaş,  pandemi sonrasında Balıkesir’de 2021 yılının ilk 8 ayında yatırımların genel anlamda umut verici olduğunu söyledi.

Savaş, “Temmuz ayında Altıeylül ilçesinde Eyüp Sabri Tuncer Kozmetik Sanayi A.Ş.’nin başladığı 247 milyon lira yatırım bedeli olan sabun, deterjan, kozmetik ürünleri imalatı sektöründe (Kolonya) komple yeni yatırımı Balıkesir’de ilk 8 aydaki en yüksek yatırım bedeli olan yatırım oldu. Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleşen yatırım başlangıçları; özellikle Dursunbey sanayi ve Dursunbey istihdamı açısından çok kritik ve takdir edilen bir süreci başlattı. Körfez Bölgesinde gıda üretimine yönelik yatırım başlangıçları, planlamalara uygunluğu ile önem arz ediyor. 2021 yılının ilk 8 ayında mevcut sanayi tesislerimizin yeşil enerji yatırımı olarak gerçekleştirdikleri GES yatırımları, yeşil mutabakat ve yeşil dönüşüm çerçevesinde Balıkesir için önemli bir kazanım. İlk 8 ayda Balıkesir’de başlayan 74 yeni yatırım pandemi dönemi sonrası ümit verici” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here