BASİAD: Önce eğitim

0
111

Yeni eğitim yılının başlamasının ardından BASİAD, eğitimin önemine dikkat çekti. BASİAD Başkan Yardımcısı Ümit Baysal, “Gelecek, inovasyon, büyüme, katma değer, toplumsal refah, kültür gibi kısaca yaşamsal konuların gündemimizde var olmasını istiyorsak önce eğitim dememiz gerekiyor. Kendine has değişik sorunları bulunan eğitim sektörünün acil ve öncelikli çözümü ilin bir bütünü olarak kenetlenmesini gerektirmektedir” dedi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) yöneticileri 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısı ile ‘Balıkesir ve Milli Eğitim’ konu başlığı ile toplanarak yeni eğitim-öğretim yılını değerlendirdi.

BASİAD Başkan Yardımcısı Ümit Baysal, “Başta ilimizin kamu kurumları olmak üzere; meslek örgütleri ve her alandan sivil toplum kuruluşları, özel sektörümüz bir bütün olarak ve ortak akıl işbirliğinde mutlaka eğitimi destekleyici projeler üretmek ve bunları hayata geçirmek durumundadır. Meslek örgütlerimizin mesleki eğitime daha fazla odaklanmaları ise ilimiz özel sektör üretiminin gelişimi adına katkı sağlayacaktır.

Gelecek, inovasyon, büyüme, katma değer, toplumsal refah, kültür gibi kısaca yaşamsal konuların gündemimizde var olmasını istiyorsak önce eğitim dememiz gerekiyor. Kendine has değişik sorunları bulunan eğitim sektörünün acil ve öncelikli çözümü ilin bir bütünü olarak kenetlenmesini gerektirmektedir” dedi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here