BASİAD, paketi olumlu buldu

0
273

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, ‘Ekonomik Reform Paketi’ni değerlendirdi. Bekki, “Ekonomi reform paketinde, fiyat istikrarının sağlanması, yatırım ikliminin iyileştirilmesi, istihdamın desteklenmesi, özellikle bütçenin disipline edilmesi ve harcamaların kontrol altına alınması, üzerinde önemle durduğumuz ihracatın tabana yayılmasına yönelik adımları olumlu buluyoruz” dedi.

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Başkanı Abdullah Bekki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘Ekonomik Reform Paketi’ne ilişkin açıklama yaptı.

Bekki, “Ülkemizin kalkınma ve büyüme adına; reel sektörün beklentileri adına ekonomi ve hukuk gibi yapısal alanlarda reforma olan ihtiyacı nettir. Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan ekonomi reform paketinde, fiyat istikrarının sağlanması, yatırım ikliminin iyileştirilmesi, istihdamın desteklenmesi, özellikle bütçenin disipline edilmesi ve harcamaların kontrol altına alınması, üzerinde önemle durduğumuz ihracatın tabana yayılmasına yönelik adımları olumlu buluyoruz.

Tartışmasız bir şekilde dijital dönüşüm ve sanayide yeşil dönüşümü destekleyici adımlar küresel rekabet gücümüzü artırmak açısından çok değerlidir. Ekonomi reformlarının hedefleri arasında, kurumsal yapının güçlendirilmesi, dış dengenin ve büyümenin sürdürülebilir bir zemine taşınmasına yönelik teşvikler ve rekabet ortamını güçlendiren adımlar da yer alıyor. Pandeminin olumsuz etkileriyle Balıkesir ekonomisinin içinden geçtiği bu zorlu dönemde, Balıkesir iş dünyası açısından bu reformlara yönelik uygulama süreci acil ihtiyaçtır. Bu süreçte istişareyi önemseyen ve başarılı performans gösteren ekonomi yönetimine ve tüm paydaşlara teşekkür ederiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here