BASİAD’da gündem kalkınma ve çevre

0
128

BASİAD Başkanı Ümit Baysal, yönetim kurulu olarak ‘Sürdürülebilir Kalkınma’ ve ‘Çevrenin Korunması’ konularında çalışmalar yapmayı kararlaştırdıklarını açıkladı.

Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD), sürdürülebilir kalkınma ve çevrenin korunması gündemi ile toplandı. Toplantıda konuşan BASİAD Başkanı Ümit Baysal, “Sürdürülebilir kalkınma ve çevrenin korunması tüzüğümüzde yer alan temel konulardan biri olmalıdır. Ekonomik faaliyetlerin çevresel kaygıları dikkate alan bir anlayışla sürdürülmesi BASİAD’ın öncelikli çalışma prensiplerinden biri olmuştur. Bu bağlamda, Balıkesir iş dünyası olarak önemli bir rol üstlendiğimize inanıyoruz“ dedi.

BASİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Savaş ise; “İklim değişikliğinden en fazla etkilenen bölgelerden birinde yer alan ülkemiz için yeşil dönüşüm bir tercih değil, bir gerekliliktir. Bu anlayışla, iklim değişikliği ile mücadele konusunu tüm çalışmalarımızda önceliklendiriyoruz. Stratejik önceliklerimizden biri olarak belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak için ulusal ve uluslararası tüm paydaşlarımızın çabalarına ve yapıcı katkılarına önem veriyoruz” diye konuştu.

Toplantı sonrasında Sürdürülebilir Kalkınma ve Balıkesir’deki seyri, Çevrenin Korunması, Balıkesir’in Marmara ve Ege Denizleri sahil bandı ve deniz ekosistemlerinin takibi, Döngüsel ekonomi alanındaki çalışma konularının BASİAD Tüzüğünde yer almasına yönelik çalışmaların başlatılmasına ve bu konularda araştırmalar ile faaliyetlerde bulunulmasına karar verildi. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here