BASİAD’dan yeni proje

0
147

Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) Güney Marmara Kalkınma Ajansı desteği ile “İşletmelerde Değer Artışı” projesi kapsamında Balıkesir’de Aile Anayasası çalışmalarını saha uygulamaları ile başlattı.

BASİAD; Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından çağrıya çıkılan “İşletmelerde Stratejik Yapılanma Mali Destek Programı” kapsamında destekleme kapsamına alınan projesi “İşletmelerde Değer Artışı” kapsamında en önemli faaliyetini saha uygulamaları ile başlattı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının kaynak verimliliği kapsamında ülkemizde firmaların sürdürülebilirliğini sağlama adına uygulama planına aldığı önemli adımlardan olan şirketlerde aile anayasası uygulaması stratejisi ile uyumlu BASİAD projesi devreye girdi.

BASİAD proje ile Balıkesir’in değerleri arasında yer alan 10 firma ile aile anayasası çalışmalarını başlattı. Proje sonrasında 10 Balıkesirli firmanın Aile Anayasası ve nesiller arası yönetişim sistemleri firmalara teslim edilerek uygulaması başlatılacak. Hedef sürdürülebilirliği sağlamak.

Proje çerçevesinde ön tanışma ve proje uygulaması hakkında bilgilendirme yapmak amacı ile çevrim içi bir toplantı gerçekleştirildi.  Ön toplantının ardından danışman ekip tarafından sahada firma merkezlerinde birebir yapılan çalışmalar ile başlangıç yapıldı. Projenin 6 ay devam edecek çalışmalar ile sonlandırılması ve firmalarda uygulamanın başlatılması hedefleniyor.

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki; “Aile Anayasası” çalışması ve uygulamasına duyulan ihtiyacı çok yakından takip ediyorduk; Balıkesir ve ülke işletmelerimizin gelecek nesillere güçlenerek devamlılığının sağlanması adına böylesi önemli bir projeyi hayata geçirmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here