Başkanlar görevde

0
63

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, Öğretmen Evi’nde düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz, “Kazanan Balıkesir oldu. Parti rozetlerimizi çıkarıp şehrimize hizmet edeceğiz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan ile Altıeylül ve Karesi Belediye Meclis Üyeleri Öğretmen Evi’nde yapılan törenle mazbatalarını aldı.

ANNESİ VE BABASI DA KATILDI

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı, bu önemli ve tarihi günde eşi, annesi ve babası yalnız bırakmadı, heyecanı ve mutluluğunu paylaşıp gururlandı.

“KAZANAN BALIKESİR OLDU”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a mazbatasını Ak Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam ile MHP İl Başkanı Orhan Dereli birlikte verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “8 Nisan itibariyle 31 Mart 2019’da yapılan seçimlerin sonucu olarak mazbatalarımızı seçim kurulumuzdan hem Altıeylül, hem Karesi hem de Büyükşehir Belediyesi olarak teslim aldık. Kazanan Balıkesir oldu. Parti rozetlerimizi çıkarıp şehrimize hizmet edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi. Mazbata törenine Ak Parti Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, MHP İl Başkanı Orhan Dereli ve partililer katıldı.

BAŞKANLARA EŞ DESTEĞİ

Balıkesirli seçmenlerin beş yıl için yetki verdiği Yücel Yılmaz, Hasan Avcı ile Dinçer Orkan mazbatalarını alarak resmen göreve başlarken bu heyecanı eşleriyle birlikte paylaştı.

ÖNCE KARESİ’Yİ TESLİM ETTİ

Mazbata töreninin ardından Karesi Belediye Başkanı seçilen Dinçer Orkan’a görevi teslim eden Yücel Yılmaz, sonrasında da Altıeylül Belediyesi’ne geçerek Başkan Hasan Avcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

BAYRAĞI KAFAOĞLU’NDAN DEVRALDI

Yılmaz, daha sonra milletvekilleri ve partililerle birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Büyükşehir Belediye eski Başkanı Zekai Kafaoğlu kapıda karşıladığı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye ederek görevi devretti. Dualarla göreve başlayan büyükşehrin yeni başkanı Yılmaz, hizmetleri için Zekai Kafaoğlu’na teşekkür etti. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here