Başkentte istediğimizi alamadık 85-71

0
119

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Basketbol Ligi 7. Hafta karşılaşmasında konuk olduğu Mamak Belediyesi’ne 85-71 yenildi. Maç boyunca istediği hücum organizasyonlarını gerçekleştiremeyen mavi-yeşilliler, sezonun üçüncü yenilgisini başkentte aldı.

Ankara Mamak Belediyesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya Zane Asher Knowles ve Myles Mack’in sayılarıyla istekli başlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 07:03’de Özgür Şahin’in üçlüğünü engelleyemedi ve skor, 10-6 oldu. Bu bölümde Özgür Şahin ve Anthony Keith Lee Jr ile etkili olan Mamak Belediyesi, 03:31’de farkı 11’e çıkardı. Mertcan Solkol’un turnikesiyle sona eren ilk çeyreği başkent ekibi 24-13 önde tamamladı.

İkinci periyotta da Anthony Keith Lee Jr ile etkili olan Mamak Belediyesi, 07:43’de Yesukan Onar’ın atışıyla skoru, 31-15 yaptı ve farkı 16’ya çıkardı. Myles Mack’in sayılarıyla oyunda tutunmaya çalışan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, 04:38’de farkı 10’a düşürmeyi başardı. Devrenin son bölümünde bu görevi devir alan Zane Asher Knowles’ın sayılarını mavi-yeşillilerin soyunma odasına 44-37 girmesini engellemedi.

Üçüncü çeyreğe Mustafa Baki Görür’ün üçlüğüyle başlayan Mamak Belediyesi, 05:46’da Anthony Keith Lee Jr’ın serbest atışlarıyla farkı 17’ye çıkardı. İzzet Türkyılmazve Şafak Edge ile farkı eritmek isteyen konuk ekip, son bölümde hücumlardan boş dönünce son çeyreğe de 60-48 Mamak Belediyesi üstünlüğüyle girildi.

Berkay Genç ve Mustafa Baki Görür’ün karşılıklı üçlükleriyle başlayan final periyotunun son 5 dakikasına da başkent ekibi, 70-60 önde girdi. Ogün Sevinç’in süt üste isabet bulan üçlükleri farkı 5’e düşürdü. Maçın son anlarında Mustafa Baki Görür ve Diante Levan Watkins ile farkı yeniden açmayı başaran Mamak Belediyesi, salondan 85-71 galip ayrıldı.

Bu sonuçla sezonun üçüncü yenilgisini alan Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, haftayı 9 puanla tamamlarken, 1 maçı fazla Mamak Belediyesi ise puanını 10’a yükseltti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here