BAÜN Hastanesi’nde Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

0
120

Balıkesir ve çevresine 3. basamak niteliğinde sağlık hizmeti sunan Balıkesir Üniversitesi Hastanesi açılan yeni birimlerle de gelişimini sürdürüyor. Üniversite hastanesinde son olarak Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi açıldı.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinin açılması dolayısıyla gerçekleştirilen programa katılarak, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Demet Can ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Işınsu Bıçakçıoğlu’ndan açılan birim hakkında bilgiler aldı.

Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, son yıllarda Acil Servis ve Yoğun Bakım Ünitesinin açılmasının yanında, farklı branşlarda öğretim üyesi ve asistan kadrolarının hızla güçlendirilmesinin hastanenin çalışmalarına yeni bir ivme kattığını söyledi.

Rektör Prof. Dr. Kuş, “Hastanemizi niteliksel ve niceliksel olarak büyütmeye devam ediyoruz. Eksikler tamamladıkça yenilikleri ve yeni adımları gündemimize alıyoruz. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi de hastanemiz için önemli bir ihtiyaçtı. Rektörlük olarak özel önem verdiğimiz bu süreçte emeği geçen tüm hocalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan programda üniversite üst yönetiminin de eşlik ettiği Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Engin Ulusal ile BAÜN Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Dolapoğlu ile de görüşerek gerçekleştirilen çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here