Bayram sevincinde imza

0
48

Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Murat Ercili’nin Bandırma’da yaptıracağı Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı. “Her okul protokol töreninde büyük onur ve bayram sevinci yaşıyorum. Eğitime yapılan katkının hangi tutarda olduğu önem taşımıyor. Elinde bir tuğlayla gelen büyük kıymet taşıyor. Hayırsever Yercili Ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Murat Ercili’nin Bandırma’da yaptıracağı Özel Eğitim Uygulama Okulunun protokolünü imzaladı. Protokol törenine Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve hayırsever Murat Ercili katıldı. Vali Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, her okul protokol töreninde büyük onur ve bayram sevinci yaşadığını söyledi. Yazıcı, eğitime yapılan katkının hangi tutarda olduğunun önem taşımadığını, elinde bir tuğlayla gelenin büyük kıymet taşıdığını ifade ederek, Yercili Ailesine teşekkür etti.

“BALIKESİR İÇİN DAHA YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR”

“Balıkesir için daha yapacak çok işimiz var” ifadelerini kullanan Vali Yazıcı, “Eğitime verilen destek ülkenin geleceğine yapılan bir yatırım. Hayırsever vatandaşlarımızın artmasını diliyorum. Balıkesirli hemşehrilerimiz eğitim konusundaki hassasiyetlerini, yaptırdıkları eğitim kurumlarıyla göstermektedirler. Bu örnek davranışlar sayesinde devletimizin okullaşma hareketine önemli katkılar sağlanıyor. Her bir çocuğun eğitiminde, her bir ailenin kalbinin köşesindesiniz. Öğretmenlerimiz, çocuklarımız ve Balıkesirliler adına hayırseverlerimize tek tek teşekkür ediyorum. Hayırsever Murat Ercili’nin bu erdemli davranışı gurur duyulacak bir hareket. Kendilerini bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

“DAHA ÖNCE BAŞKA ESERLER DE YAPTIRDI”

Hayırsever Murat Ercili’nin daha önce de eğitime katkısı olduğunu hatırlatan Yazıcı, “Değerli hayırseverimiz Murat Ercili, Bandırma ilçesinde korunmaya ve bakıma muhtaç olan çocuklarımız için Sevgi Evi yaptırmak gibi kutsal bir görevi üstlendi” dedi. Ercili’nin eğitime yaptığı katkının başka hayırseverlere de örnek olmasını temenni eden Vali Yazıcı, “Aziz Balıkesirlilerin el ele tutuştuğunda çok güzel işler başarabileceğini biliyorum” dedi.

“BUGÜN VE YARIN MİNNETLE ANILACAKLAR”

Hayırsever Murat Ercili’nin bugün ve yarın minnetle anılacağını dile getiren Vali Ersin Yazıcı, “Balıkesir’e okul, cami, spor salonu, yurt vb. kuruluşlar yapan tüm hayırseverlerimize müteşekkiriz. Şunu hepimiz biliyoruz ki; insanların yaptıkları iyilikler tanınır, takdir edilirse arkasından daha çok gelir. Toplum olarak insanlık için iyi şeyler yapanları sahiplenmemiz, takdir etmemiz ve örnek almamız gerekir. Kazançlarından ayırıp doğdukları, sevdikleri yere bu hediyeleri yapmaları her türlü takdirin üstündedir” diye konuştu.

Bu ülkeye hizmet etmenin en iyi yollarından birisinin de toplumsal hayatın ihtiyaçlarını karşılamaya dönük katkılar olduğunu belirten Yazıcı, “Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş hayırseverlerimize de Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here