Beklenen ayrılık haberi geldi

0
110

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), üst üste alınan puan kayıplarının ardından eleştiri oklarının hedefi olan A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yolların ayrıldığını duyurdu.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yapılan görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak yolların ayrılmasına karar verildiğinin belirtildiği TFF açıklamasında “Ülkemize önemli başarılar yaşatan değerli hocamız Sayın Şenol Güneş’e görev sürecindeki çalışmaları ve Türk futboluna yaptığı katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki hayatında sağlık ve başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Güneş ile 38 galibiyet, 23 beraberlik, 21 yenilgi

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası elemelerinde alınan kötü sonuçlar nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelen 69 yaşındaki deneyimli teknik adam, ay-yıldızlı ekiple bugüne kadar 82 maça çıktı.

Şenol Güneş yönetimindeki Milli Takım, 59’u resmi, 23’ü özel toplam 82 maç oynarken, bu müsabakalarda 38 galibiyet, 23 beraberlik ve 21 yenilgi yaşadı. Güneş yönetiminde 127 kez gol sevinci yaşayan ay-yıldızlılar, kalesinde ise 90 gole engel olamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here