Beş kişiye can verecek

0
215

Bandırma’da beyin kanaması geçirdikten sonra tedaviye alındığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen M.D. adlı kadının bağışlanan organları, beş hastaya umut oldu.

Bandırma’da 10 Haziran’da beyin kanaması geçiren 58 yaşındaki M.D., Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan M.D.’nin 13 Haziran’da beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, yapılan görüşme sonrası M.D.’nin organlarını bağışlama kararı aldı. M.D.’nin karaciğeri, böbrekleri ve korneaları yapılan operasyonla alındı. Organlar, ekiplerin gözetiminde Balıkesir ve Bursa’daki hastanelerde nakil bekleyen hastalara nakledilmek üzere gönderildi.

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Muzaffer Şenveli, “13 Haziran tarihinde beyin ölümü gerçekleşen hastamızla ilgili ailesinden organ nakli konusunda onay alındı. Hazırlıkların tamamlanmasıyla hastamızın Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi’nden gelen ekiplerce iki böbreği, Bursa Acıbadem Hastanesi’nden gelen ekiplerce karaciğeri ve Balıkesir Tıp Fakültesi’nden gelen ekiplerce de korneaları alındı. Organlar beş kişiye umut oldu. Bandırma insanı yüce gönüllüdür. Özellikle pandemi döneminde böyle bir üzüntü ve sevinci aynı anda yaşadığımız olay, bizi hem memnun etti hem de hastamızı kaybettiğimiz için üzdü” dedi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here