BEST A.Ş., koruyucu maske üretmeye başladı

0
39

Yırcalı Holding Kuruluşu olan Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri (BEST) A.Ş, lazer kesimli maske üretimiyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne destek verdi.

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Platformu (KÜSİ) üzerinden tüm Balıkesir Ar-Ge Merkezlerine iletilen, ildeki sağlık personelinin koruyucu siperlik maske ihtiyacı olduğu haberi üzerine harekete geçen BEST A.Ş. Ar-Ge Merkezi bünyesindeki 3D yazıcı ile koruyucu siperlik üretimine başladı.

Bu yıl 10’ncu yılını kutlayan Ar-Ge Merkezi gönüllü çalışanlar ile birlikte haftasonu mesaileri yaparak en kısa zamanda hem fabrikanın sağlık ve güvenlik personelinin ihtiyacını hem de il Sağlık Müdürlüğü üzerinden il genelindeki sağlık personelinin ihtiyacını karşılamaya yardım edecek şekilde imalatı tamamladı.

3 Nisan Cuma günü İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri ile yaptığı protokol ile BEST Ar-Ge Merkezi’nde üretilen maskeler bedelsiz olarak teslim edildi. BEST Ar- Ge Merkezi Müdürü Ahmet Kerem Köseoğlu, tüm sağlık personelinin emeklerine teşekkür ettikten sonra siperlik üretimine devam edileceğini ve Balıkesir’e destek için eldeki imkanları kullanmayı sürdüreceklerini söyledi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here