Bilal: Tüm sağlık çalışanlarının ücretlerine zam yapılmalı

0
101

Türk Sağlık-Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın TBMM’de yaptığı açıklamada Pratisyen Hekimlere 2 bin 500, Uzman Hekimlere 5 bin liralık bir ücret artışı yapacaklarını ifade ettiğini hatırlattı.

Bilal, “Doktorların ücretlerinde artış yapılması zaruridir. Bu zaruret ebe, hemşire, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, ATT, paramedik gibi sağlık çalışanlarının tamamı için de vardır. Tüm sağlık meslek mensuplarının ücretlerinde artış yapılmalıdır. Çünkü ekonomik olarak tüm çalışanların ciddi kayıpları vardır. Bu durum mutlaka düzeltilmeli; kayıplar telafi edilmeli” dedi.

“SAĞLIK HİZMETLERİ BİR EKİP İŞİ”

Sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunu belirten Musa Bilal, “Ekibin büyük bir bölümü görmezden gelinemez. Zam, doktorlarımız için de geriye kalan tüm sağlık personel için de gerekli. Türkiye Kamu-Sen olarak tüm kamu çalışanları için ek zam talep ettiğimiz ve bunu ısrarla vurguladığımız bir dönemde sağlık çalışanlarının arasında yapılacak bir ayrımı kabul etmemiz mümkün değildir.

Ayrımcılık yapılarak, çalışma barışı bozularak bir yere varılamaz. Yapılması gereken tek şey, tüm sağlık çalışanları için geçerli, makul ve kapsayıcı bir artıştır. Bakan bunun hayata geçmesi için çaba sarf etmeli, tüm sağlık çalışanlarını sevindirecek bir müjde vermelidir” diye konuştu. Çiğdem AKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here