Bölgesel Amatör Lig fikstürü çekildi

0
404

Bölgesel Amatör Lig 2020-2021 Sezonu fikstürü çekildi. 17-18 Nisan’da oynanacak karşılaşmalarla start alması planlanan sezonda Balıkesir’i 5 takım temsil edecek. Bigadiç Belediyespor’un bay takım olarak başlayacağı sezonun ilk haftasında Gönen Belediyespor ile Ayvalıkgücü Belediyespor karşı karşıya gelirken, Burhaniye Belediyespor da Etispor ile karşılaşacak.

2020-2021 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’e 7 ve daha fazla takımla katılan illerin hangi grupta yer alacaklarının kuraları ile tüm grupların fikstür çekimi, İstanbul’da Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde kulüp temsilcilerinin katılımı olmadan yapıldı.

Covid-19 salgınının devam ettiği dikkate alınarak 4 ve daha fazla takımla temsil edilen illerin aynı gruplarda, 1, 2 ve 3’er takımla temsil edilen illerin de, birbirine yakın illerle eşleştirilmesi esasına göre yapılan gruplandırma ile BAL’a katılan 266 takım, 9 ayrı bölgede, 4 takımlı 12, 5 takımlı 22 ve 6 takımlı 18 grupta olmak üzere toplam 52 grupta müsabakalarını oynayacak.

4 takımlı gruplar üç devreli lig usulüne göre, 5 ve 6 takımlı gruplar çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Her grubun birincisi olan takım bölge birinciliği müsabakalarına katılmaya hak kazanırken, grupta en altta yer alan takım kendi ilinin yerel ligine dönüş yapacak.

Bölge birinciliğine katılma hakkı kazanan 52 takım, 5 takımlı 2 ve 6 takımlı 7 grup olmak üzere toplam 9 tarafsız grup merkezinde bölge birinciliği müsabakalarını oynayacaklar. 9 bölge birincisi TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

17-18 Nisan’da oynanacak karşılaşmalarla başlaması planlanan Bölgesel Amatör Lig 2020-2021 Sezonu’nda Balıkesir ekiplerinin mücadele edeceği ve çift devreli lig usulüne göre oynanacak 3. Bölge 1. Grup’ta ilk hafta maçlarının programı şöyle:

Gönen Belediyespor-Ayvalıkgücü Belediyespor

Burhaniye Belediyespor-Etispor

Bigadiç Belediyespor (Bay Takım)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here