Bölgesel Amatör Lig grupları belli oldu

0
184

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 2021-2022 Sezonu’nda takımların yer alacağı gruplar belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Balıkesir’i temsil edecek 5 takım, 8. Bölge 2. Grup’ta Çanakkale ve Yalova ekipleriyle mücadele edecek.

2021-2022 Sezonu Bölgesel Amatör Lig grupları belirlendi. Bu sezon BAL 261 takımın katılımı ile her bölgede 3’er grup olmak üzere 9 ayrı bölgede 27 grupta oynanacak.

Grup müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynanacak olup her bölgede grup birincisi olan 3’er takımın tarafsız bir sahada tek devreli lig usulüne göre oynayacakları Bölge Birinciliği müsabakaları sonunda bölge birincisi olan 9 takım TFF 3. Lig’e çıkmaya hak kazanacak.

30-31 Ekim 2021 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak Bölgesel Amatör Lig 2021-2022 Sezonu’nda 6 ve daha fazla takımla temsil edilen İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Ankara, Diyarbakır, Manisa ve Trabzon illeri birden fazla, beş ve daha az takımla temsil edilen iller ise aynı grupta yer alacak.

Bölge ve grupların kura ve fikstür çekim tarihi ile statünün önümüzdeki günlerde açıklanacağı Bölgesel Amatör Lig 8. Bölge 2. Grup’ta yer alacak takımlar şöyle:

Ayvalıkgücü Belediyespor, Bigadiç Belediyespor, Burhaniye Belediyespor, Etispor, Gönen Belediyespor, Bigaspor, Bozcaadaspor, Altınovaspor, Yalovaspor, Yalova Kadıköyspor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here