BSM oyuncuları Ayvalık’ta

0
102

Balıkesir’in ilk ve tek özel tiyatrosu Balıkesir Sanat Merkezi (BSM) oyuncuları Balıkesir’i temsil etmeye devam ediyor.

Türkiye genelinde katıldığı ulusal ve uluslararası birçok tiyatro festivalinde adından bir hayli söz ettiren Balıkesir Sanat Merkezi (BSM) oyuncuları bu kez de ‘10. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali’nde BSM Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan, oyuncular Cahit Can Tekin, Miraç Korur, Nazife Eslim Kese, Cem Kayayurt ile yer aldı.

Ülkemizde uzun soluklu bir festival olan ‘10. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali’ bu yıl 25-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti. BSM Oyuncuları festivalin açılış oyunu olarak Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri En İyi Yapım Ödüllü oyunları ‘Keloğlan Mutluluk Ormanında’ adlı oyunu 100. kez seyirci ile buluşturdu.

BSM oyuncuları ekip lideri Cahit Can Tekin’in yazıp, yönettiği oyun ile böylece dalya yaparak tiyatro sahnelerine de veda etmiş oldu. Festivale aynı zamanda gözlemci olarak da katılan Balıkesir Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni, Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Kurucu Yürütme Kurulu Üyesi Onur Ayan, oyun sonunda Festival komitesinden katılım belgesi alırken; “Dünyayı Sanat Kurtaracak” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here