BSM oyuncuları festivallerin gözde ekibi olmaya devam ediyor

0
119

Balıkesir’in ilk ve tek özel tiyatrosu Balıkesir Sanat Merkezi (BSM) oyuncuları kurulduğundan beri ülkemizde yapılan tiyatro festivallerine yoğun bir şekilde katılım sağlayarak Balıkesir’i layıkıyla temsil ediyor. Gerek oyun oynayarak gerekse gözlemci olarak ve atölye çalışmalarıyla  katıldığı festivallerde sanatı yayma adına ciddi katkı sunuyor.

1-5 Mart tarihleri arasında gerçekleşen ‘Samsun 2.Hayal Atölyesi Tiyatro Festivali’ için Samsun’a giden BSM Oyuncuları burada ‘Keloğlan Mutluluk Ormanında’ isimli oyunlarını 94. kez oynayarak Samsunlu çocuklarla buluştu.

Daha sonra Uşak’a geçen BSM oyuncuları 1-6 Mart tarihleri arasında düzenlenen ‘3.Ulusal Uşak Belediyesi Tiyatro Festivali’nde ‘Nasreddin Hoca Çocuklarla Buluşuyor’ oyunuyla perde açarak, her iki şehirde de çocukların gönlünü fethetmeye başardı.

Uşak ve Samsun’da düzenlenen festivallere Balıkesir Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan, oyuncular Cahit Can Tekin, Cem Kayayurt ve Miraç Korur katılırken; oyuncular festivaller boyunca atölyelere de katılım sağladı.

Öte yandan BSM Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan, ‘3.Ulusal Uşak Tiyatro Festivali’nde tiyatro öğrencileri ile buluşarak ‘Modern Doğaçlama Tiyatro Atölye’ çalışması gerçekleştirdi.

Festivaller sonunda Samsun Hayal Atölyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Eser Akal ve Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu, Onur Ayan’a plaket takdim ederken Ayan yaptığı açıklamada; “Bizim için uzun soluklu ve güzel bir turne oldu. Festivaller kalbi tiyatro için atanların buluşma noktasıdır. Biz de şehrimizi Türkiye’nin birçok yerinde onurla ve gururla temsil ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Yeni Festivallerde görüşmek üzere, yaşasın tiyatro” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here