BSM’de oyunculuk eğitimleri başlıyor

0
171

Balıkesir Sanat Merkezi’nin (BSM) sahibi, Usta Oyuncu, Yönetmen Onur Ayan, dizi, sinema filmi, klip ve reklamlarda yer almak isteyenlere çağrıda bulundu.

“Eğer ön planda olan isim olmak istiyorsanız, kesinlikle kamera önü oyunculuk eğitimi almanız gerekiyor” diyen Ayan, Kamera önü oyunculuk eğitimi kapsamında katılımcılara kamera önünde bulundukları süre içerisinde bilgi sahibi olmaları gereken teknikler hakkında ve oyunculuğun gerektirdiği konular hakkında bilgi verileceğini söyledi. Ayan, devamla “Ek olarak yapılan uygulamalar sayesinde oyunculuğa ilk adımlarınızı atma imkanına da sahip olursunuz. Atölyemizde sizlere kamera önü oyunculuğu noktasında bilmeniz gereken bütün teknikler verilmektedir. Eğitimlerimizin içeriği oyuncu adaylarının eğitimlerini tamamladıktan sonra bu alanda güzel bir kariyere sahip olabilmesi için bilmeleri gereken her şeyi sunacak şekilde hazırlanmıştır. Bir oyuncunun kameranın önünde gerekli olan ruhu ve duyguları yansıtabilmesi adına eğitim alması çok önemlidir. Kursumuzda sizlere nefes teknikleri, beden dili kullanımı, sesi ayarlama, rol çözümlemesi, senaryo okuma ve durumun analizi gibi birçok teknik noktada eğitim verilir. Bunun yanı sıra oyunculuğun tecrübe ve deneyim gerektirdiğini bildiğimiz için sizlere uygulamalı şekilde de eğitim sunuyoruz” diye konuştu.

“BASİT BİR EĞİTİM DEĞİL”

Açıklamasında Kamera önü oyunculuk eğitiminin her yerden alınabilecek derecede basit bir eğitim olmadığının altını çizen Ayan, “Bu eğitimi aldığınız noktada sizlere ihtiyacınız olan bütün bilgilerin ve deneyimin tam olarak sunulup sunulmadığına özen göstermelisiniz. Kurs seçiminde en fazla dikkat etmeniz gereken noktalar arasında sizlere bu eğitimi verecek olan eğitmenler yer almaktadır. Eğitimi alacağınız hocaların sahip olduğu bilgi birikimi ve bu alandaki profesyonelliği sizlere sorunsuz bir eğitim almaya yardımcı olmaktadır. Eğitmenler tecrübeli olduğu zaman sizlere bunu yansıtacaktır. Bu yüzden bir kursa kayıt olmadan önce sizlere eğitim verecek olan kişilerin geçmişini incelemeniz gerekiyor. Kursunuzu seçeceğiniz zaman dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kursun eğitim aldığınız süre boyunca hazırlamış olduğu eğitim programıdır. Bu program sizlere iyi bir oyuncu olma adına bütün bilgileri sunması gerekir. Atölyemizde eğitim müfredatı hazırlanırken bu müfredatı alanında profesyonel isimler en iyi şekilde hazırlamaktadır” dedi. Cengiz GÜNER

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here