BSO’dan finansal piyasalar eğitimi

0
88

Balıkesir Sanayi Odası (BSO) ve Yatırım Finansman Menkul Değerler işbirliğiyle ‘Finansal Piyasalar’ konulu toplantı Bandırma Grand Asya Otel’de gerçekleştirildi.

Ekonomist Prof.  Dr. Sadi Uzunoğlu ile Yatırım Finansman Menkul Değerler Türev Ürünler Müdürü Dr. Nuri Seven’in sunumlarıyla gerçekleşen toplantıya BSO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu ve Meclis Başkanı Erhan Ortaköylü, il ve ilçe oda ve borsa başkanları, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle ağırlıklı olarak Bandırma ve çevre ilçelerdeki sanayicilerin katıldığı toplantı yoğun ilgi gördü.

Açılışta konuşan BSO Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ile imzalanan Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi İşbirliği Protokolü hakkında üyeleri bilgilendirdi.

Eğinlioğlu, “Bandırma’da yapılan bu toplantımıza da katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, Balıkesir Sanayi Odası olarak üyelerimizin her zaman yanında olduğumuzu, tüm imkanlarımızla her zaman sizlere her konuda yardımcı olmaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Yatırımcıların ve toplumun genel olarak piyasaya yönelik psikolojik tepkileri, olumsuz bir piyasa verisi karşısında panik havasının nelere yol açtığı, panik piyasa durumlarında nasıl davranılması gerektiği ve belki de diğer ekonomik enstrümanlarla panik ortamının kar getirecek bir fırsata çevrilebileceği, insan beyninin korkuyorum derken paniğe doğru evrilerek tüm pozisyonlarını sat kurtul, daha da kötü olacak diyerek her şeyi daha da kötü edebileceği gibi konuları içeren sunumlarıyla Dr. Nuri Sevgen üyelere bilgi verdi.

Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, güncel ekonomik veriler, döviz kurlarındaki hareketlilik, ithalat ve ihracat örnekleri ile nasıl piyasada canlı kalınabileceği, rekabeti yürütmenin yüksek teknolojik değer içeren ürünlerden geçtiği konularını içeren sunum yaptı.

Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu mevcut ekonomik resesyondan çıkmamızın ülke olarak tasarrufa gitme ve lüks tüketimden kaçınmadan geçtiğini artık tüm milletimizin görmesi gerektiğini vurguladı. Sunumlarının ardından üyelerimizin güncel ve ekonomik sorularının cevaplanması ile toplantı sona erdi. (Haber Merkezi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here