Bu çocuklar çok şanslı

0
91

Sıdıka Sami Kula Anaokulu’nun geleneksel hale getirdiği “Proje Tanıtım ve Tanışma Kahvaltı Etkinliği” hafta sonu Bahçelievler Mahallesinde bulunan Kebapçı restoranda bu yıl 6.cısı gerçekleştirildi. Kahvaltı sonrası minik eller, becerilerini sergiledi.

Sıdıka Sami Kula Anaokulu Müdüresi Meral Cengiz, 2012 yılından bu yana sürdürdükleri proje tabanlı eğitim etkinliklerini bu yıl 6.kez gerçekleştirdiklerini söyledi. Planladıkları proje tanıtım ve tanışma kahvaltı etkinliğine katılımın yoğun olduğunu belirten Cengiz, “Etkinliğimizde velilerimizin ve katılımcıların çocuklarıyla birlikte okulda uyguladığımız görsel sanatlar etkinliklerini tanımalarını yaşayarak öğrenmelerine fırsat vererek gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Her çocuğa uygun sanatsal etkinlik

Kahvaltının ardından bahçede kurulan etkinlik masalarında çocuklar becerilerine göre çeşitli sanatsal etkinlikte bulundular. Müdüre Cengiz, “Sıdıka Sami Kula Anaokulunda kulüple birlikte, sabahçı, öğlenci olmak üzere 190 çocuğumuz eğitim alıyor. Etkinliğimizde görsel sanatlar etkinliği kapsamında resim, çini sanatı, ahşap-taş boyama, ebru sanatı, kil seramik çalışması, kokulu taş yapımı, satranç oyunu ve Genç Temacılarla meşe palamudu çimlendirme çalışması yapıldı. Etkinliğimize her yıl olduğu gibi sivil toplum örgütlerinden Güzel Sanatlar Derneği, OBİDER, TEV, Ocak İzi Derneği yöneticileri katılımcı olarak destek verdi. Etkinlikte yer alan Yörem Halk Oyunları ekibinin renkli gösterileri ilgi ile izlendi. Saz ustası Onur Yaman’da türküleriyle etkinliğe renk kattı. Her yıl eğitime gönül veren kişilerle birlikte ekip ruhuyla gerçekleştirdiğimiz bu etkinlik okulumuzun tanıtımına ve eğitim kalitesine katkı sağlamaktadır. Etkinliğimize 6 yıldır gönüllülük esasıyla okulumuza destek veren Güzel Sanatlar Derneği Ressamlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.CENGİZ GÜNER

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here