Bu çocukların kıymetini bilin

0
139

Balıkesirspor U19 Takımı, TFF 1. Lig U19 Final mücadelesinde Yılport Samsunspor’a 2-1 mağlup oldu ve ikincilikle yetindi.

Hep, “Tarih, kazananları yazar” derler ama işin aslı öyle değil…

Bu sizin tarihi nasıl okuduğunuzla alakalı bir durum…

Bazen, kaybederken de kazanırız. Yeter ki kazandıklarımızın kıymetini bilelim.

A Takım’ının fiziksel şartları herkes tarafından bilinen Balıkesirspor’un U19 Takımı’nın bir elinin yağda, bir elinin balda olduğunu düşünen varsa, hayal aleminde yaşıyor demektir.

A Takım, antrenman yapmak için halı sahaya gidiyorsa, U19 Takımı antrenmanlarını hangi sahada yapmış olabilir?

A Takım oyuncularının kaldığı 40 yıllık tesisin zaman zaman yenilenen odalarının durumunu bilen varsa bir de altyapının kullandığı prefabrik binanın şartlarını gözlerinin önüne getirsin.

Sıkıştırılmış programda yüzlerce kilometrelik karayolu seyahatinin getirdiği yorgunluk ve ruh hali de işin cabası…

Oyunculara para verilip, verilmediğinden ya da beş yıldızlı otelde yatıp, yatmadıklarından bahsetmiyorum bile, maç kahvaltısında ne yediklerinden bahsediyorum.

Bu tabloda, sezon başında Play-Off oynamasına bile ihtimal verilmeyen bir takım, nasıl oldu da niyet okuyucuları ve falcıları yanılttı?

İşin sırrı, teknik heyetin lideri Umut Baysal’ın zaman zaman sosyal medyaya da yansıyan maç öncesi konuşmalarında saklı…

Zahmet olmazsa, birini bulup dinleyiverin, işin sırrını çözersiniz…

Bu yoklukta İkincilik Kupası ile şehre dönen kırmızı-beyazlı oyuncu, teknik heyet, yönetici, malzemeci kim varsa, hepsini karşılayıp, alınlarına kocaman birer öpücük kondurmak gerekir.

Yeter mi? Yetmez…

Ceplerini de doldurmak lazım…

Bu çocuklar, profesyonel takım statüsünde olmadığı için amatör sporcuların ödüllendirilmesinde yasal sıkıntı yok.

“Yanlış biliyorsun, yasal olarak mümkün değil” diyorsanız da bir kılıfına uydurun artık. Yapmadığınız şey mi?

Bu arada 2017-2018 sezonunda şampiyon olan Balıkesirspor U21 takımını hatırlatmakta fayda var. O oyuncu kadrosunu, elbirliğiyle heder etmiştik.

Anlık sevincin dışında ne oyuncu kazandık, ne de para…

Bu defa, bu çocukların kıymetini bilin. Çünkü onlar gerçekten çok kıymetli. “Çocuklar” dedim diye alınmasınlar, teknik heyet de çok kıymetli.

Bu vesileyle, başkan seçilmesinin ardından ayağının tozuyla Antalya’ya giden Özgür Yılmaz ve arkadaşlarını da iki kez kutlamak istiyorum.

İlki, zaman kaybına tahammülü olmayan kulübün kongresinin bir an önce yapılması için çaba sarf edip, ellerini taşın altına soktukları için olsun.

Hayr dileyelim ki işin sonu da hayr olsun…

Kılavuzlarını kargalardan seçmezlerse, Allah yar ve yardımcıları olur. Aksi halde, zaten çok zor olan görevleri, Arapsaçı’na döner ki bunu kimse istemez.

İkinci kutlamam da U19 Takımı’nı Antalya’da yalnız bırakmadıkları için olacak. İnşallah böyle devam eder.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here