“Bu iş makamda oturarak olmaz!”

0
60

Orhanlı, Çiftlik, İnkaya, Paşaköy, Küçükbostancı, Büyükbostancı ve Nergis Kırsal Mahallesi sakinleriyle buluşan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Bu iş makamda oturarak olmaz. Halka ulaşmamız gerekiyor. Bizim işimiz halka hizmet etmek. Bizimkisi gönül işi… Sahadayız ve olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Altıeylül Belediyesi, sosyal belediyecilik kapsamında yürüttüğü faaliyetlerine devam ediyor. Merkezi insan ilişkileri olan bu faaliyetlerin devamlılığı, gönül belediyeciliğini düstur edinmekte gizleniyor. Bu kapsamda yaptığı ziyaretlerle bilinen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, 30 günde 30 kırsal mahalleyi ziyaret etti.

KIRSAL MAHALLE ZİYARETLERİNE ÖNEM VERİYOR

Yaptığı kırsal mahalle ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, ihtiyaçlar doğrultusunda gelen talepleri dinledi. Vatandaşlar Avcı’ya mahallelerindeki sorunların yanı sıra kendi fikirlerini de sundu.

Birebir iletişime her daim önem verdiğini söyleyen Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Bu iş makamda oturarak olmaz. Halka ulaşmamız gerekiyor. Bizim işimiz halka hizmet etmek. Eğer bir sorun varsa, yerinde görmeliyim. Ayrıca bu ziyaretleri sadece sorun dinlemek için yapmıyoruz. Dışarıdan bakan bir çift göz, bizim göremediklerimizi görebilir. Belki de daha önce bizim aklımıza hiç gelmeyen yeni bir fikir, bu buluşmalardan çıkabilir. O yüzden vatandaşlar ile bir araya geldiğimizde sadece onların sorunlarını dinleyip not aldıktan sonra ayrılmıyoruz. Her yeni öneri ve her yeni fikir bizlerin ufkunu açtığı gibi vereceğimiz hizmetin kalitesini de arttıracaktır. Tüm bu sebeplerden ötürü, ziyaretler ve toplantılar bizim için çok önemlidir. İstişare yapmadan adım atılmaz” dedi.

“BİZİMKİSİ GÖNÜL İŞİ”

Orhanlı, Çiftlik, İnkaya, Paşaköy, Küçükbostancı, Büyükbostancı ve Nergis Kırsal Mahallesi sakinleriyle buluşan Belediye Başkanı Avcı, kırsal mahalle ziyaretlerinin devam edeceğini söyledi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, 30 günde toplam 30 kırsal mahalleyi ziyaret ettiklerini ve Altıeylül Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan kırsal mahalleleri düzenli olarak ziyaret etmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Covid-19 salgını sürecinde de ziyaretlerini aksatmadan devam ettiren Avcı, “Ziyaret ettiğimiz yerlerde vatandaşları Covid-19 hakkında bilgilendirmeyi kesinlikle ihmal etmiyoruz. Sadece bilgilendirerek olmaz tabi… Bunu göstermemiz de gerekiyor. Bu buluşmalarda, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyarak yaptığımız toplantılar daha çok akılda kalıcı oluyor. Vakaların ve karantinaya alınan mahallerin sayısını maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak önleyebileceğimizi vatandaşlarımıza aktarmaya çalışıyoruz. Bu dönemde kırsal mahalle ziyaretleri sıkıntılı olarak görülebilir. Fakat biz, vatandaşlarımıza hizmete devam etmek zorundayız. Bu iş masa başında imza atarak olmaz. Bizimkisi gönül işi… Sahadayız ve olmaya da devam edeceğiz” dedi. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here