Bu sezon, kitap olur

0
65

Türkiye Basketbol Ligi 2018-2019 sezonuna 11’de 11 yaparak başlayan ancak sonraki haftalarda ekonomik sorunların getirdiği nedenlerle düşüş yaşamasına rağmen normal sezonu ikinci sırada bitiren Karesispor, Play-Off Çeyrek Final mücadelesinde eşleştiği Akhisar Belediye ile oynadığı iki maçı kaybederek, Süper Lig hayallerini erteledi. Karşılaşmanın ardından konuşan kırmızı-beyazlı ekibin Baş Antrenörü Gencer Baytimur, destansı bir mücadele ortaya koyduklarını söyledi.

Akhisar deplasmanında kazanmak için mücadele ettiklerini ifade eden Karesispor Baş Antrenörü Gencer Baytimur, “Akhisar takımını oyuncularını teknik ekibini ve yönetimini kutluyorum onlar hak ettiler turu geçmeyi yolları açık olsun. Çok temiz basketbol adına güzel ve her iki takım için de olağanüstü bir mücadele oldu. Maçı yöneten hakem arkadaşlarımıza da buradan teşekkür ediyorum bütün sezon en iyi yönetilen maçımız oldu. Biz de teknik olarak taktik olarak metal olarak elimizden gelen her şeyi yaptık maç topunu da kullandık ama olmadı. Şans da yanımızda değildi. Yapacak bir şey yok Akhisar takımını kutluyoruz” dedi.

“GURUR DUYUYORUM”

Takımının sezon boyunca ortaya koyduğu mücadeleden övgüyle bahseden Gencer Baytimur, “Her zaman söyledim şimdi kaybettiğimiz son maçtan sonra yine aynı şeyi söylüyorum Oyuncularımla gurur duyuyorum onların hakkı ödenmez. Bütün bir sezon gösterdikleri insanüstü mücadele ve her şeye rağmen ayakta kalmaları her türlü övgünün üstünde. Biz, lige çıkmak için mücadele ettik ama olmadı ama bazı sezonlar vardır ki gösterilen mücadele şampiyonluktan daha değerlidir. Bazen kümede kalmak en büyük başarıdır. Bazen bir maçı sadece oynayabilmek bile paha biçilemezdir” dedi.

“DESTANSI BİR MÜCADELE”

Sezon boyunca yaşadıkları tüm sorunlara rağmen pes etmediklerini dile getiren Gencer Baytimur, “Benim oyuncularımın ve ekibimin onurlu duruşu ve her şeye rağmen son saniyeye kadar ayakta kalmaları olağanüstü mücadeleleri gerçekten destansı. Biz hiç bırakmadık, her seferinde ayağa kalktık ve devam ettik ve ayakta kaybettik bütün ekibimin ve oyuncularımı alınlarından öpüyorum hakları ödenmez. Bu öyle bir sezon ki hakkında kitaplar yazılır. Bu sezonun hikayesi, onurlu bir takımın ayakta kalma mücadelesidir. Böyle karakterli bir takım her zaman bir araya gelmez” dedi.

“HİÇ UNUTMAYACAĞIM”

Beş ay boyunca para almadıklarının altını çizen Gencer Baytimur, “Bazen spor, skordan çok daha fazlasıdır. Bu da öyle bir sezon işte. Biz ligin başlangıcında 11’de 11 giderken de Avrupa’nın sayı lideri olurken de sonra darmadağın olup 10 maçın 7’sini kaybederken de sonra tekrar toparlanıp ligi ikinci sırada bitirirken de beş ay para almadan Play-Off maçına çıkarken de hep bir aradaydık. Her şey çok farklı olabilirdi ama olmadı. Böyle karakterli yürekli bir takımın koçluğunu yaptığım için onur duyuyorum bu sezonu hiç unutmayacağım” dedi.

Sezon boyunca emeği geçen herkese teşekkür eden Gencer Baytimur, “Otobüs kaptanımızdan malzemecisine, yardımcı antrenörlerimden bütün sezon bizi hep destekleyen hiç yalnız bırakmayan taraftarımıza kadar, biz iyi bir takımdık aynı yürek olduk. Aynı şeyi hissettik çok çalıştık, çok direndik, çok istedik ama olmadı. Bu sezon buraya kadarmış. Eğer birileri bu sonucu başarısızlık olarak görüyorsa sorumluluk bana aittir. Oynadığımız, yendiğimiz, yenildiğimiz bütün rakiplerimize teşekkür ediyorum ve Play-Off’ta yoluna devam eden bütün takımlara ve antrenör arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi. İrfan DUROĞLU

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here