Bu zafer milletin

0
122

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde milletin zafer kazandığını söyledi. Sarı, “Her şey adalet yürüyüşü ile başladı. Kin ve nefret diline karşı sevgi ve kucaklaşma iklimi kazandı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Serkan Sarı, parti binasında düzenlediği toplantıda İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun zaferi ile sonuçlanan seçimi değerlendirdi.

“DEMOKRASİ MÜCADELESİ KAZANDI”

İstanbul’da sadece belediye seçimlerinin değil, demokrasi mücadelesinin kazanıldığına dikkat çeken İl Başkanı Sarı, “Her şey Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü ile başladı. Başarının mimarı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha teşekkür ediyorum. Seçimlerde kurduğumuz Millet İttifakı yıllardır özlemi duyulan, toplumun geleceğine ışık tutan, omuz omuza mücadeleyi gösterdi. İstanbul seçimlerinde Şile’de görev yaptım. Ülkenin dört bir yanından gelen avukatlar her sandık başında görevliydi. Bu seçimde kin ve nefret diline karşı sevgi ve saygı dilinin kazandığını gördük” dedi.

“SİYASETİMİZ MİLLET İTTİFAKI RUHUYLA OLACAK”

Halka kucaklaşma ve sevgi dili ile sarılan Ekrem
İmamoğlu’nun kazandığını kaydeden CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “Bu başarı kolay olmadı. Siyasetimiz artık Millet İttifakı ruhuyla devam edecek. Halkımızın her rengini bir arada tutacağız. İstanbul’da önceki gün toplumun bütün kesimleri büyük sevinç yaşadı. Aynı sevinci Balıkesir’de de yaşamak istiyoruz.

“6 BİN KİŞİYİ İSTANBUL’A GÖTÜRDÜK”

Balıkesir, Türkiye’de en fazla seçmenin İstanbul’a ulaşımını sağlayan il oldu. 150 otobüs ve 3 gemi ile 6 bin seçmeni götürdük ve geri getirdik. Bu ulaşımın finansmanı da tamamen gönüllü bağışçıların katkılarıyla oldu. Bu zafer ile siyasi konjektör değişti. Artık siyasetin öncüsü CHPdir” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here